Zrcadlo, zrcadlo, které je to nejkrásnější?

Na svůj odraz se podíváte i dvacetkrát denně. Nevěříte? Započítejte i čištění zubů, letmý pohled do výlohy a poslední úpravy před odchodem do víru nočního života. Zrcadlo neslouží ale jenom vám, ale také interiéru vašeho bytu. Umí ho nejen zkrášlit, ale i opticky zvětšit a prosvětlit. Vybrali jsme pro vás taková zrcadla, která to umí na jedničku.

Dřevěné rámy pro vás přináší specialista na masivní nábytek Nejlepší-nábytek.cz

Masivní dřevo jako punc luxusu

Dekorace

Než si vyhlédnete pěkný kousek, dobře se rozmyslete, kam zrcadlo nakonec pověsíte. Napoví vám nejen to, jaké funkce by zrcadlo mělo mít, ale i v jaké stylu vybírat. Do obývacího pokoje přijdou nečastěji zrcadla dekorativní, které slouží spíše jako zajímavý bytový doplněk. Při výběru hraje prim rám. Minimalisté uvítají jednoduchost, kov a černou barvu, zatímco příznivci romantického bydlení mohou sáhnout po zdobných kouscích.

Zvětšujeme prostor

V obývacím pokoji zrcadlo často slouží i jako prostředek, jak místnost opticky zvětšit a zesvětlit. Návod na to je jednoduchý: stačí jej umístit tak, aby odráželo protilehlou stěnu. Místnost tak bude vypadat dvojnásobně větší a prostornější. Pro tyto účely se hodí zrcadla, která zaberou co nejvíce plochy do šířky. Zkusit můžete ale i designové kousky složené z několika menších zrcadel.

Od hlavy až k patě

Kde se nejčastěji upravujete před odchodem z domu? V ložnici, na chodbě a předsíni. A právě tam by měla přijít zrcadla, ve kterých se můžete zhlédnout od hlavy až k patě. Dobrým řešením je v tomto případě stojací zrcadlo, u kterého si můžete sklon upravit přesně dle své potřeby. Při věšení nástěnného si držte dostatečný odstup od věšáků a šatní skříně. Kabáty a různé svršky by jej mohly při běžném užívání z části zakrývat.

Martina

Přečtěte si také