Život na půdě: Domov blogerky Lucky

Šťastný blog, nebo blog psaný Lucií? Slovní hříčka baví čtenáře – stejně jako její nápady, originální interiér a dechberoucí fotky. Vítejte v Lucky domově, kde byste chtěli strávit (nejen) své dětství.

Lucie Zázvorková vystudovala textilní a oděvní výtvarnictví, ale její kreativita přesahuje svět módy. Kromě šití oblečení také maluje nebo vyrábí náhrdelníky. A především vyšperkovává svůj domov. Na Lucky blok dokumentuje rodinný život v půdním bytě v Písku.

V obývacím pokoji se nestačíte vynadívat. Uchvátí vás zeď jako z roubenky a rustikální cihlová stěna. Lucka zvolila v celém bytě světlou podlahu, která tvoří jasný základ skandinávského designu. Šedá pohovka a dekorace s motivy hvězdy – jako byste se dívali do katalogu severské inspirace.

Dominantní dřevo tu odlehčují kovové detaily a doplňky, ze kterých dýchá retro. Servírovací stolek stojí na lehkých kovových nohách. Na komodě najdete kovovou mísu na ovoce, které sekunduje retro kuželka a plyšový medvídek.

Všechno tu má své místo a funkci. Krásné masivní trámy zároveň slouží jako poličky. Unesou knížky i staré rádio. Rodinný fotokoutek ukazuje ty nejkrásnější vzpomínky. A zároveň dokázal potlačit televizi. Vypadá jako jeden z rámů, takže nijak nenarušuje přírodní interiér. Vaše oči spíš upoutá krb a krbová stěna.

Cihlová zeď zdobí i patro, kde má Lucka pracovnu a dílnu. Největší radost jí tu udělala ikonická židle z Kare. „Každého jsem nechala chvilku posedět a teď už je jenom moje,“ směje se svém na blogu. Designové kousky Lucka kombinuje s nápady, co dům dal. Například vyrobila z papírové role pytel, ve kterém schovává praktický, ale nevzhledný kbelík. Pomůcky ke tvoření tak dostaly nové designové hnízdečko.

Ani dětské pokoje neunikly Lucčinému citu pro severský design. Například do pokojíčku starší dcery přemístila nádherný klavír. Doplňky se zbarvily do růžové, jakou má i Matyldy snowboard. A mladší Agáta si užívá designové postýlky ve tvaru domečku. Lucky návrh přivedl k životu její šikovný muž Dan. Dětská postel měla na Lucky bloku úspěch, a tak rodina pokračuje v jejich výrobě.

Lucky oblíbené produkty na Favi

Markéta

Přečtěte si také