Závěsy a stěny, které promění celý interiér

Závěsy a stěny mají tu moc, že váš domov dokonale zútulní. A pokud se nebojíte barev a vzorů, dodají pokoji navíc neotřelý vzhled a osobitý šmrnc.

Jak vybrat ty správné závěsy

Závěsy mají nejen dekorativní funkci, ale i tu praktickou. Jak ale vybrat ty správné? Nejprve je třeba si uvědomit, v jakém stylu máte daný pokoj zařízený. Místnost zařízená v moderním stylu vás a vaši fantazii příliš omezovat nebude. Jen se snažte záclony sjednotit s barvami použitými v okolním interiéru. U retro bydlení se budou krásně vyjímat barevné geometrické vzory. A u venkovského stylu se barev naopak vyvarujte a vsaďte na světlé odstíny. Existuje však jedno jednotné pravidlo: barvu a odstín vybírejte vždy dle barev v místnosti. Inspirovat se můžete například kobercem, sedačkou či doplňky. Do obývacího pokoje a ložnice se nemusíte bát použít závěsy ze silnějšího materiálu. Jsou to místnosti, kde chceme mít největší soukromí a útulnost. Naopak v kuchyni volte lehčí materiály. Zde závěsy nemusí sahat až k zemi.

Zatemňovací závěsy

Dalším hlavním úkolem závěsů je zatemnění před venkovním světlem. A to nejvíce oceníte v ložnici. Sem si můžete pořídit speciální závěsy, které nepropustí ani jediný paprsek světla a vám se tak bude spát jako nikdy. A k tomu vám pomůžou právě zatemňovací závěsy.

Hravé a veselé závěsy

A nemělo by se zapomínat ani na děti. I ty si zaslouží originální, veselé závěsy, které podpoří jejich fantazii. Zkuste vyměnit obyčejné závěsy za barevné, plné zvířátek, a ihned uvidíte ten rozdíl v dětských očích.

Designové doplňky

K záclonám patří i konzole, na které jsou zavěšené. Většinou jsme zvyklí na obyčejné tyče zakončené nudnými koncovkami. A proto jsme se rozhodli vás inspirovat několika originálními koncovkami, které i z obyčejné konzole vytvoří dekorativní prvek.

Japonské posuvné stěny

Jednou z novějších možností zatemnění jsou japonské posuvné stěny. Ty zajistí dostatečné zastínění a působí velmi elegantně. Jedná se o panelové stěny, které se posouvají po konzoli. Každá stěna má svou jízdnou dráhu, stěny se tak mohou různě překrývat a posouvat dle libosti. Díky stěnám můžete zapomenout na žaluzie či záclony. Stěny si své místo najdou především v moderně zařízených domácnostech.

Martina

Přečtěte si také