Vyberte si jídelní sadu pro dokonalé stolování

Levné jídelní sady se doma vždy hodí

Dokonalé stolování již není výsadou luxusních restaurací. Stylovou tabuli můžeme mít i doma. Pomůže k tomu vhodný výběr jídelní sady, která je základem dokonalého stolování. Nejprve si ujasněte, jak často budete jídelní sadu využívat. Pro každodenní používání je vhodná levnější sada. Nebudete muset plakat nad rozbitým talířkem a snadno rozbité či poničené kusy nahradíte. Můžete volit různé barevné kombinace i vzory.

Sváteční servis stačí jeden, ale skutečně kvalitní

Pořízení levnější jídelní sady neznamená absenci té kvalitní. Každý chce být čas od času hýčkán a dopřát si luxus i u sebe doma. A každý by měl jeden sváteční servis vlastnit. Vzhled servisu můžete přizpůsobit zařízení domova. Do moderního stylu se hodí hranaté a extravagantní nádobí. Pokud máte romantické či venkovské bydlení, bude pro vás skvělou volbou klasické kulaté nádobí. Některé sady nabízejí rustikální vzhled s proužkem nebo reliéfem. Důležitý je výběr správného materiálu. Do venkovského domu či chalupy je ideální kamenina, která podtrhne stůl z masivu. Naopak sklo je velmi oblíbené do moderního stylu bydlení.

Materiály jídelních souprav

Keramika

Své místo v našich domovech si našla i keramika. Na trhu jsou k dostání importy z Asie i sady z dílny českých keramiků. Před koupí si dejte pozor, zda má produkt atest na glazuru. Některé glazury jsou olovnaté a při častém používání mohou poškodit zdraví.

Porcelán

Nejoblíbenější materiál jídelních talířů. Vyrábí se ze směsi kaolinu a kamene. Kvalitní materiál pro výrobu jídelního servisu. Bývá lehčí a dostatečně odolný.

Kostní porcelán

Nejkvalitnější jakostní porcelán. Vyrábí se ze směsi kaolinu a kostního popela. Vyniká velkou tvrdostí. Díky tomu jsou stěny velmi tenké až průsvitné.

Kamenina

Vyrábí se ze směsi kaolinu smíchaného s křemičitým pískem. Vyniká cenovou dostupností, odolností a pevností. Umocňuje rustikální styl.

Sklo

Skleněná jídelní souprava získává stále větší oblibu v moderních interiérech. Tvrzené sklo bývá tepelně upravené a zajišťuje lepší kvalitu, větší odolnost proti nárazům a otřesům.

Martina

Přečtěte si také