3 originální nápady, jak doma pěstovat květiny

Květiny jsou krásné samy o sobě. Pokud jim ale čas od času obměníte stanoviště, stanou se i originálním a nečekaným doplňkem interiéru. Originální truhlíky a květináče milujeme, proto jsme pro vás připravili hned tři tipy, kam pokojové rostliny přesadit.

Originální a praktické kapsáře

Nejsou jenom spolehlivým pomocníkem, který se postará o vaše drobnosti. Do kapsáře můžete uložit i své květiny. Materiál je opatřen speciální impregnací, která slouží jako ochrana před vlhkostí, vodou a nečistotám. Speciální barva, která ho chrání před UV zářením, zabrání blednutí materiálu. S barvami se proto vůbec nemusíte omezovat. Různě barevné kapsáře pospojujte do originálních barevných kombinací, jak jen vám velikost daného prostoru dovolí.

Rozkvetlé obrazy z květin

Jak spestřit prostor, který nelze nijak jinak využít? Pověste tam obraz. Anebo ještě lépe – obraz z květin.  Ten kombinuje to nejlepší z přírody s minimalistickým designem. Jsou speciálně vyvinuty pro vertikální pěstování rostlin, proto není jejich údržba žádná věda. Do žlábku v horní části obrazu stačí nalít 1× – 2× týdně sklenici vody, která se pomocí otvorů ve žlábku sama rovnoměrně vsákne do obrazu. A mokrých zdí se vůbec bát nemusíte. Pokud obraz přelijete, sběrný žlábek v dolní části obrazu přebytky spolehlivě zachytí.

Závěsné květináče drží na zdi i na stropě

Existuje nepřeberné množství způsobů, jak krásně vyzdobit interiér a přitom neriskovat „zdraví“ rostlinky. Květináči můžete osázet nevyužité plochy na zdi i rohy místnosti. Kromě závěsných květináčů a originálních stojanů si s volným prostorem poradí i truhlíky magnetem. Pokud květiny umístíte do samolepicího papírového květináče, můžete jím ozdobit okno nebo nábytek.

Martina

Přečtěte si také