Pruhy a puntíky: ideální společníci do interiéru

Hledáte ten správný motiv, který vás nikdy neomrzí a zároveň oživí váš domov? Pak to, co hledáte, jsou proužky a puntíky! Můžete zvolit klasickou černobílou kombinaci, která působí velmi moderně a nadčasově, nebo se nebojte použít barvy. Ať už výrazné veselé, či elegantní jemné. Vše záleží jen na vašem vkusu.

Tapety pruhy

Věděli jste, že díky proužkům dokáže vytvořit i optický klam ve smyslu zvětšení prostoru? Proužky stačí umístit vodorovně a místnost bude ihned delší. Ale pozor, tento trik použijte pouze na jednu či dvě zdi, jinak se budete cítit naopak jako v těsné krabici. Naopak svislé pruhy používejte spíše do větších prostor. Malé místnosti by se mohli opticky scvrknout.

Tapety puntíky

Doplňky řeší vše

Pokud se vám nechce jít rovnou do radikálních změn jako je tapetování, stačí si pořídit pouze doplňky. Polštáře, hrníčky, svíčky, koberec, nebo povlečení plně zastanou roli zvelebení daného pokoje. Navíc díky těmto “přenosným” maličkostem budete moci motivy měnit, jak se vám zlíbí, jednoduše a rychle. Podívejte se s námi na několik proužkových a puntíkatých doplňků, některé z nich jsou zajisté jako dělané do vašeho domova.

Do ložnice

Ložnice si bude s výše uvedenými vzory opravdu rozumět. Na první pohled obyčejné povlečení poseto stovky puntíků či pruhů dokáže ložnici skvěle zútulnit a navíc povlečení poslouží i jako dekorativní prvek. A neskončete pouze u ložního prádla, doplňte jej například stylovou lampičkou se stejným vzorem.

Povlečení s proužky

Povlečení s puntíky

Do kuchyně

Nezapomínejte ani na kuchyň a oživte svůj servis veselými, pruhovanými hrnky či puntíkatými příbory.

Stolování s puntíky i proužky

Martina

Přečtěte si také