Originální velikonoční dekorace? Našli jsme je

Těšte se s námi na Velikonoce a proměňte své bydlení v oslavu blížícího se jara. Loňský věnec a okoukané ozdoby nechte tentokrát na dně skříně. Vybrali jsme pro vás velikonoční dekorace, které oživí váš interiér a nabijí vás pozitivní energií na celé jaro.

Hody, hody doprovody

Jak zařídit, aby vaše dveře koledníci neminuli? Nazdobte je. Velikonoční věnec zavěšený na vstupní dveře se může nést v duchu jara, ne kýčovité velikonoční výzdoby. Nic nezkazíte jednoduchým věncem. Třeba takovým, kde hlavní roli hrají květiny doplněné o nenápadné kraslice. Pokud je na vás věnec příliš, ozdobte si zápraží jednoduchou dekorací. Zavěsit lze nejen na místo pro velikonoční věnec, ale třeba i na kliku.

Vejce malovaný

Bez kraslic by to nebyla žádná výzdoba. Místo vyfouknutých vajíček ozdobte větve, dveře a sváteční stůl stylovými kousky ze dřeva, skla nebo třeba peří. Můžete je naaranžovat i do mísy společně s neobarvenými vajíčky a dozdobit je trochou zeleně. Vajíčko nemusí sloužit jenom jako dekorace. Nadělit jej můžete i koledníkům, kteří si na klasické kraslice nepotrpí. Tohle nejedlé ocení hlavně kolednice, když už je letos ten přestupný rok.

Nápady na sváteční stůl

Dekorace na velikonoční stůl by měly být originální, ale také funkční. Sáhněte proto po hravých kořenkách, pepřenkách a stojánku na vajíčka, které ozdobí velikonoční stůl, ale sloužit budou bez problémů celý rok. Pokud chcete sváteční tabuli ozvláštnit, volte originální a zároveň decentní doplňky: třeba svíčky ve tvaru kraslic nebo dětmi oblíbená zapichovátka. Místo do květináče s živou rostlinou je můžete schovat do vázy se zlatým deštěm nebo čerstvě řezanými květinami.

Martina

Přečtěte si také