Kreativní bydlení blogerky Tamarki

Jmenuji se Markéta a tvoření je mojí podstatou. Už od dětství jsem k němu inklinovala a před společností dávala přednost klidu na tvorbu. Můj trpělivý tatínek, jako hobby kutil,  mě nechal asistovat při kdejaké výrobě vybavení do domácnosti a zahrady. Rukama mi prošlo množství nástrojů a technologií. Při tom mě od počátku doprovází vášeň pro tvorbu klasickou jako malování, kresbu a jejich všemožné mutace. Je to i takový relax od mé profese, která se převážně odehrává u počítače.

Po návratu z několikaletého pobytu v zahraničí jsem si koupila byt a začala budovat své vlastní hnízdo. A tehdy mě oblast bydlení začala zajímat o něco intenzivněji. Opravdový zápal pro interiérový design u mě naplno propukl až při mateřské dovolené. Dá se říct, že do té doby jsem se stylově hledala. Dnes mám naprosto přesnou představu o tom, jakým směrem bych se v oblasti vlastního bydlení chtěla ubírat. Líbí se mi severský styl bydlení. Ne však v té zkomercionalizované neosobní podobě, kde každý striktně černo-bílý byt s doplňky ze stále stejného obchodu vypadá jeden jako druhý. Severský ve smyslu čistoty interiéru. Mám ráda minimalismus a jemné míchání stylů. To když se v nepřeplácaném bytě propojí retro kousky s moderními ikonickými kusy a celé to podtrhnou originální, vlastnoručně vyráběné doplňky či repasované věci. Úplně cizí mi není ani industriální styl, pokud ho není příliš. Pak nemusí působit ani studeně a neútulně.

Naštěstí máme obrovský dvoupatrový dům, v podstatě o osmi místnostech a mám tak možnost se neustále realizovat. Dá se říct, že je to vlastně i nutné. Na druhou stranu “uživit” osm pokojů je po finanční stránce občas improvizací. Dům po malých kouscích opravujeme, protože ne vše je aktuálně podle našich představ. Předešlí majitelé domu sice spoustu věcí renovovali, ale měli rádi rustikální styl. Bohužel zatím není v našich možnostech všechno bourat jen proto, že to není ve shodě s naším vkusem. Velké investice jako zateplení domu a přívod pitné vody byl důležitější, nežli ladění interiéru. Navíc nejsem ten typ, abych všechny naše prostředky napřela do hmotných věcí. S dětmi si chceme občas někam vyjet, něco vidět a zažít. Všechno dohromady nejde. Ale to zná asi většina z nás.

Souběžně s nekonečnou rekonstrukcí našeho domu se snažím stále něco vyrábět pro mé děti nebo tvořit s nimi. Jejich velký pokojíček mi k tomu dává prostor. Letos na jaře mi končí mateřská dovolená, takže budu snad mít více času na seberealizaci. Chtěla bych se kromě jiného vší silou napřít do mého blogu TAMARKI. Ten jsem spustila nedávno, ale slýchám velmi pěkné ohlasy, což mě dělá šťastnou. Už proto, že blog s tématikou DIY je časově náročný. Téměř s každým článkem se totiž pojí samotná výroba, kterou je nutné zdokumentovat a to je teprve polovina vší té práce. A co mě přimělo k blogování? Vlastně můj přítel, který celé ty roky snáší to mé neustálé vymýšlení, pracovní binec kolem a občasné zanedbávání jiných věcí. Vždycky jsem tvořila, tvořím a tvořit budu – ať s blogem nebo bez něj. Nyní se teprve učím v průběhu tvorby nezapomínat na dokumentaci, abych se mohla podělit se svými čtenáři. Zatím překypuji nápady a mám jich plný šuplík. A když pak čtu nějaký milý e-mail, že se to, co dělám, líbí, je to pro mě jako hnací motor. To pak celá ta práce za počítačem po nocích má smysl.

Markéta nám prozradila její přání na nábytek a doplňky, které objevila na Favi

No a o čem je vlastně můj blog? O DIY projektech, bydlení a vášni pro design. O tom, co se mi líbí a částečně i dětech, ale stále z pohledu tvoření. Zaměřuji se jak na jednodušší “kutění”, tak na časově náročnější a těžší věci. Jedním z takových náročnějších “projektů” pro mě byla výroba betonové stěrky na stěně u nás v ložnici. Z pohledu chlapa to celé mé snažení vypadalo asi komicky, ale výsledek je skvělý. A to je důkazem toho, že když se chce, všechno jde a i žena může zvládnout technicky náročnější věci, pokud ví, jak na to. Přála bych všem, aby zažívali těšení se na svůj oblíbený útulný koutek i při zpáteční cestě z překrásné dovolené. Aby jejich domov byl prostě místem, kam se člověk rád vrací.

Věříme, že se vám návštěva líbila a zveme vás na návštěvu k Markétě Tamarki.cz

Martina

Přečtěte si také