Inspirace pro obývák: Konferenční stolek 20x jinak

Sedací souprava bez konferenčního stolku je jako hrnek bez ucha. Konferenční stolek ukazuje nejen váš vkus, ale zároveň má funkci velice praktickou. Oceníte jej ve chvíli, kdy není kam odložit občerstvení, noviny i prachobyčejný ovladač. Pokud vás klasický stolek se čtyřma nohama nudí, zkuste to jinak. Povyšte konferenční stolek na malé umělecké dílo.

Tohle že je stolek?

Krychle, koule, moderní design s retro prvky, dřevo a kov… Nebojte se míchat jak originální tvary, tak materiál. Tyhle netradiční stolky myslí i na úložný a odkládací prostor. K tomu by ostatně konferenční stolek měl sloužit – jako dočasné odkladiště drobností a občerstvení, ne jen jako módní trend.

Kolem kulatého stolu

Kulatý stůl působí v interiéru nerušivě, zároveň je s ním lehká manipulace. Absence ostrých rohů z něj dělá ideální kousek pro rodiny s dětmi i proklábosené večery v kruhu přátel. U kulatých stolů je jen třeba myslet na to, zda slouží pouze jako odkladiště, nebo zda jej využijete i jako úložný prostor. U tohoto typu konferenčního stolku počítejte spíše s malými plochami pro uložení novin a drobné elektroniky.

Do šuplíku

Stoly s úložným prostorem, to je pak jiná. Vše, co potřebujete mít po ruce, můžete schovat do klasického šuplíku i rafinovanějších úložných prostor, které jsou běžným návštěvám skryty. Zajímavým řešením jsou pak speciální přihrádky přímo určené na noviny a další drobnosti, které vám při lenošení nesmějí chybět.

Elegantní sklo

Skleněné konferenční stolky jsou nadčasovou záležitostí. Jsou elegantní, nenápadné a snadno se kombinují – ať už je vaše sedačka nebo styl jakýkoliv. Při pořizování hranatých skleněných stolků se vyplatí zkontrolovat, jak ostré má rohy. Některé kousky totiž mohou být špatně obroušeny, a vy tak riskujete nepěkné odřeniny. S pravidelnou údržbou se nemusíte bát ani otisků prstů a zaschlých skvrn. Pokud máte přesto obavy, že se váš stůl nebude permanentně blýskat, vyberte mléčné či probarvené sklo. Drobné nečistoty nebudou tolik vidět jako na čiré desce.

Martina

Přečtěte si také