Jak vybrat odolný nábytek na balkon i zahradu

Není nic lepšího než vyložit se s prvními slunečními paprsky na zahradu, nebo minimálně balkon. K obojímu bude zapotřebí kvalitní zahradní nábytek, který vám poskytne dostatek pohodlí a zároveň leccos vydrží. Nebudeme vám lhát, jarní počasí mu totiž dává zabrat. Jak vybrat takový, který ustojí slunce i déšť?

Na materiálu (ne)záleží

Zahradní nábytek můžete vybírat z mnoha materiálu. Vyhýbat se nemusíte oceli ani kvalitnímu plastu. Milovníci přírodních materiálů se zase mohou pustit do dřeva a přírodních výpletů. Mezi nejpopulárnější materiály však patří bezkonkurenčně hliník. Nejenže je dostatečně odolný, ale zároveň neváží tolik, co jeho ocelové protějšky. To oceníte zejména při častém přenášení zahradního nábytku. Nejdůležitější informace ale najdete jinde než při pohledu na váš vytoužený kousek, a to na příbalovém letáku. Zjistěte si včas, zda je nábytek určen pro venkovní použití a jaká je jeho maximální nosnost. Právě tyto dvě charakteristiky určují, kolik váš nábytek vydrží.

16 861 Kč 17 558 Kč Detail

Ještě odolnější ratan

Ratanu nedělá dobře voda a vlhkost, i když vypadá na zahradě i balkonu skvostně. Pokud si neumíte zahradu bez ratanu představit, zkuste jeho imitaci. Na výrobu venkovního nábytku z falešného ratanu se využívají pruty z umělé hmoty, které nejsou na údržbu vůbec náročné. Nábytek má navíc zpravidla ocelovou nebo hliníkovou konstrukci, která ještě zvyšuje odolnost nábytku.

11 590 Kč 12 392 Kč Detail

Nábytek, který šetří místo

Skládací stolky a židle jsou staří známí každého majitele balkonu či malé zahrady. Řeší totiž problém s nedostatkem místa. Ocení jej ale i ti, kteří s prostorem neválčí. Skládací nábytek se snadno uklízí stranou, když počasí zrovna nepřeje, čímž také prodloužíte jeho životnost. Na skládací stolky a židle si pořiďte háček, na který je v nouzi zavěsíte. Nebo sáhněte po stohovatelném nábytku, který stačí složit na sebe.

Posezení na měkkém

Ani u zahradního nábytku se nemusíte bát vyhýbat potahu a polstrování. Kromě kombinace hliníkové konstrukce s umělou tkaninou můžete sáhnout i po klasickém podsedáku. Ten by měl být pokud možno z kvalitního, odepínacího materiálu, který lze snadno sundat a ještě snadněji přeprat. Křesla s polstrováním vybírejte jen taková, která jsou snadná na údržbu. Stačit by vám k ní měl jen obyčejný hadřík.

Martina

Přečtěte si také