Jak si snadno zvelebit balkon

Balkon je místo odpočinku a klidu. Proto by tento prostor měl být zařízen útulně, abyste se zde cítili příjemně. Váháte však jak na to? Našli jsme několik vychytávek a inspirací, které váš balkon či terasu změní k nepoznání.

Balkonová zástěna

Kapsa na květiny

Kapsáře na květiny jsou v podstatě alternativou pro zástěnu. Jedná se o látkové květináče různých barev, které lze připevnit na balkonové zábradlí, takže zabrání pohledům zvědavých kolemjdoucích. Navíc nejsou obyčejné jako klasické zástěny. Můžete si do nich zasadit vaše oblíbené květiny či bylinky a budete tak blíže přírodě a pohodě. Kapsáře můžete použit i do interiéru a vytvářet s nimi originální dekorativní prvky.

Závěsné truhlíky

Pokud nemáte na balkoně místa nazbyt, oceníte závěsné truhlíky. Stačí je připevnit ke stropu, ze kterého budou viset v prostoru. Většina z truhlíků má možnost volitelné délky lanka či řetízku, květiny tak můžete umístit vysoko ke stropu nebo i do úrovně vašich očí.

Černobílý balkon

Milujete skandinávský styl? Stačí pořídit několik polštářků, květináčů a dalších menších dekorací a balkon se rázem promění v útulné útočiště, kde budete chtít trávit většinu svého volného času. Abychom vám ušetřili čas, vytvořili jsme pro vás tuto kolekci černobílých doplňků.

Polštáře

Svíčky

Konve

Květináče a truhlíky

Vázy

TIP: Na balkon si nemusíte hned pořizovat drahý nábytek. Stačí vzít několik pohodných polštářů a ty využít k příjemnému posezení s kávou či knihou.

Martina

Přečtěte si také