Extravagantní styl: 3 tipy, jak zahnat nudu

Někdy je třeba rozbít zažitý stereotyp, bořit pravidla a do svého interiéru pustit trochu rebélie. Extravagantní styl zahýbe starými pořádky a do bytu vnese závan svěžesti. Šokující a neotřelý nábytek a doplňky ještě neznamenají nevkus. Právě naopak: trocha extravagance dodá vašemu bydlení na osobitosti.

Všechny krásné kousky jsme pro vás vybrali na Bonami.cz

Šokujte barvami

Nic nepřekvapí tak, jako jasná, šťavnatá barva uprostřed jinak sladěného interiéru. Stačí sáhnout po syté růžové, fialové, žluté nebo optimistickém tyrkysu. Vybočení z barevného schématu působí efektivně, pokud sáhnete jen po pár kouscích. Může to být sofa, komoda, textilie i tapeta. Kontrast šokuje víc, než pokoj přeplněný barvami. Pro extravagantní styl jsou charakteristické nejen neobvyklé kombinace barev, ale i vzorů. Lesklý kov, plast nebo dřevěný nábytek s patinou? Pro ty, kteří rádi ozvláštní svůj byt neotřelým doplňkem, není nic tabu.

Pobavte vtipným designem

Jeden vtipný kousek dokáže oživit celý interiér. Zkuste svému bytu dodat trochu hravosti s nápaditými doplňky. Opravdový vtip tkví v nečekanosti. Jinak sladěný obývák vybavte vtipnou lampou. Do předsíně přichystejte netradiční stojan na deštníky. A do kuchyně? Kdo říká, že příbory mají své místo jenom v příborníku.

Nespoléhejte na žádná pravidla

Už jste někdy na návštěvě narazili na komodu, která nestojí pevně na podlaze, ale místo toho volně „levituje“ v místnosti? Nebo vás zaujala židle, která se pod svým majitelem stylově prohýbá? Váš hostitel pravděpodobně moc dobře věděl, že pouze na neotřelý a šokující nábytek se vzpomíná. Aby si návštěvy pamatovaly i váš interiér, volte takové kousky, které překvapí svou extravagancí.

Martina

Přečtěte si také