Eva   Eva

Minimalismus v ložnici? Inspirujte se

Ložnice je vaším hájemstvím. Tady spíte, bdíte a nabíráte síly po náročném dni. A na to potřebujete klidné a harmonické prostředí. Pokud je ve vaší ložnici zmatek, pak není divu, že večer nezamhouříte oko a vaši hlavu trýzní chaotické myšlenky. Své o tom vědí seveřané. Ke klidnému spaní a dobré náladě si pomáhají minimalismem. Jak zařídit svou oázu klidu tak, aby se vám usínalo s lehkou myslí?

V hlavní roli: Černobílá klasika

Bílá je synonymem minimalismu, o tom žádná. Působí vzdušně, čistě a prostorně. Kombinace bílé a černé společně s přísnými liniemi dodá ložnici minimalistický šmrnc. Aby zůstal pokoj dostatečně prosvětlený, s černou to nepřehánějte. Sázejte spíše na její akcenty. Nezbytností jsou černé rámy, obrazy s textem nebo úložné boxy. Ostrý kontrast mezi barvami zmírní živé rostliny.

V hlavní roli: Klidná modrá

Kachní modř, petrolejová i opravdu světlá pomněnková dokážou i s malými prostory divy. Modrá nejen uklidňuje, ale zároveň prostor provzdušní. Dobře se kombinuje s bílou, ale také s odstíny šedé a hnědé. Opatrně s tyrkysem a dalšími výraznějšími tóny, které mohou ve větším množství působit přímo rušivě.

V hlavní roli: Osvěžující žlutá

Ano, i žlutá k minimalismu patří. Seveřané jí ale užívají s mírou, nejlépe v kombinaci s bílou nebo dřevem. Pozor na kombinaci s černou. V malých dávkách působí jako zajímavé zpestření, ve větších si bude nepěkně pohrávat s vaší psychikou. Žlutočerná evokuje barvu agresivního hmyzu, a proto vás může po pár týdnech začít dráždit. Zrovna v ložnici byste se takovýchto experimentů měli vyvarovat dvojnásob a žlutou užívat jen jako příjemné osvěžení.

V hlavní roli: Elegantní šedá

Šedá není jen pro myši. V kombinaci s bílou je elegantní a romantickou alternativou černé. Právě proto si můžete pohrát i s romantickými motivy vašich dekorací. Sázejte na mašle a puntíky. Přes postel přehoďte hřejivý pléd a unavené nohy nechte spočinout na pohodlném taburetu. Osobitý styl dodá bílošedé retro. Stačí zarámovat archivní fotografie nebo staré novinové články.

Martina

Přečtěte si také