Bohémské bydlení pro milovníky svobody a pohodlí

Pokud se neradi svazujete pravidly a alfou a omegu vašeho bydlení je volnost a pohodlí, pak je pro vás boho bydlení to pravé. Bohémský styl života milovali hippies a není důvod, proč byste si uvolněnost šedesátých let nemohli pustit také do svého interiéru. Stačí málo: kombinovat materiály, barvy a přidat trochu přírodních elementů. A to všechno ležérně a hlavně bez stresu!

Všechny bohémské kousky jsme našli v e-shopu Dekorhome

Bohémské kontrasty

Bohémové se neřídí pravidly, natož módním diktátem. V jejich interiéru najdete i kousky, které „už něco pamatují“. Pokud nejste příznivci bleších trhů a nábytku z druhé ruky, stejně dobře poslouží rustikální nábytek z masivního dřeva a s falešnou patinou. V bytu volnomyšlenkáře hrají prim přírodní doplňky. Ať už je to neopracovaný masiv, ratan nebo kožešina. Naproti tomu se bohémové nebojí ani chladného kovu a mosazi, který v jinak přírodním interiéru vykouzlí zajímavý kontrast. Bohémský punc vám spolehlivě dodá paravan. Ideálně oddělí místnost a můžete ho využít i jako dekoraci k holé zdi.

Bohémské paravany

Nespoutaná exotika

K bohémskému stylu života neodmyslitelně patří i volání dálek a poznávání nových kultur. V interiéru bohéma proto nechybí orientální prvky, jako jsou trofeje, náboženské sošky, masky a dekorativní svícny. Pokud něco bohémskému bydlení opravdu sedne na míru, pak je to etnický styl. Koberce z přírodních materiálů, mosazný nábytek a doplňky z teakového dřeva připomínají exotickou Afriku a zároveň naplňují představy o harmonii s přírodou. Mějte bohémský styl i v ložnici. Stačí vybrat správné lože.

Lampy do bohémské ložnice

Boho dekorace

Boho styl je především o pohodlí. Vyřádit se tak můžete na všech možných druzích textilu: od jemných šátků, přes povlečení až po závěje polštářů. Bohémský interiér je zpravidla laděný do neutrálních, zemitých odstínů. Ty vyváží odvážné barvy i kontrastní materiály. Hedvábný polštář vedle hrubě pleteného kousku? Proč ne. S různorodostí pomůže bohémy tolik oblíbený patchwork. Rádoby náhodně našité „záplaty“ originálně kombinují jak vzory a barvy, tak materiál. Společně s měkkými pufy si můžete vytvořit i malý bohémský azyl na podlaze, kde s hrnkem čaje v ruce zaženete stres po celodenním shonu. K dokonalé atmosféře vám pomůžou dekorace, které přesně ladí k bohémskému stylu. Vsaďte na tmavé dřevo, patinu a neotřelé kousky.

Martina

Přečtěte si také