Blýskněte se: Zlato v interiéru

Symbol luxusu i kýč, který přemění i vkusný a exkluzivní kousek v lacinou cetku. Zlato je kov drahý, ale také zrádný. Jak ho v bytě sladit tak, abyste se před svými hosty skutečně blýskli?

Obývák: kombinujte tvary a odstíny zlata

Kromě klasického zářivého tónu sáhněte po romantickém růžovém zlatu. Pokud vám vyhovuje tlumenější tón než ostrá zlatá, vyzkoušejte okrovou variantu. Tzv. medové zlato je neagresivní odstín, který oživí nudnou plochu, aniž by na sebe poutal zbytečně pozornosti. Chcete nechat zlatu vyniknout? Volte rovné linie a jednoduché tvary. Pokud se naopak chcete oddat maximální opulentnosti, nebojte se oblých tvarů a zdobnosti. Ovšem všeho s mírou. Ke zbytku místnosti přistupujte minimalisticky.

Koupelna: luxusní lázně

Je vaším snem přeměnit vaši koupelnu v opravdové luxusní lázně? Se zlatou jste na té správné cestě. Stačí pár jemných akcentů a i obyčejnou koupel proměníte v exkluzivní zážitek. Zlaté akcenty jsou stále víc populární nejen na koupelnových doplňcích, ale na samotném kohoutku nebo sprchové hlavici. V kombinaci s chromem působí čistě a elegantně.

Ložnice: zlato jako zázrak v malém interiéru

Ve zlatě si budou libovat především majitelé menších prostor. Společně s bílou nebo béžovou dokáže pokoj prozářit a provzdušnit. V tomto úkolu zlatu pomůžou velká zrcadla. Společně totiž zvládnou místnost opticky zvětšit. V malém bytě se obloukem vyhněte tmavým barvám. Výsledek totiž může působit příliš stísněně.

Kuchyně: opulentní hostina

Možná si říkáte, že zlato do kuchyně nepatří. Pokud dáte zlatavým odstínům šanci, přemění i rychlou večeři v okázalou hostinu. Zlaté nádobí a doplňky volte v matné variantě. Nejenže nepůsobí jako kýč, ale zároveň na nich nebude vidět mastnota či otisky prstů. Zlatá s přechodem do měděné nevyznívá tak okázale a v kuchyni lépe zapadne.

Martina

Přečtěte si také