6 vychytávek do kuchyně, o kterých jste neslyšeli

Ušetří vám drahé minuty v kuchyni i spálené prsty. Přesto jste o nich možná nikdy neslyšeli. Podívejte se hned na osm chytrých vychytávek na vaření, se kterými vám to půjde v kuchyni levou zadní. A po vašich kulinářských výtvorech se jenom zapráší.

Dokonalý dort

Že nevíte, na co se to vlastně díváte? Díky téhle podivně tvarované formičce máte záruku, že při servírování oblíbeného zákusku nebude nikdo ošizen. Vykrajovátko na dort totiž vytvoří perfektně symetrické dílky, které spolehlivě drží tvar. Za vynálezem stojí finská designérka Maria Kivijärvisi, která si za svůj výtvor vysloužila nejedno ocenění.

Jak neservírovat z dřezu

Aby vám jídlo při slévání opět neskončilo ve dřezu, zbavte se klasického cedníku. Sítko na slévání se přizpůsobí na malý plecháč i velký hrnec. Nehrozí tak, že si při slévání popálíte ruce. Ani o samotné sítko se nemusíte bát. Spolehlivě vydrží nápor vroucí vody do 220°C.

Ani špageta nazmar

Odhadnout správnou dávku těstovin je umění. S přípravou špaget vám pomůže praktická odměrka, která přesně určí, kolik hladových strávníků porce nasytí.

Hladce obrace(t)

Obracečka, která se v mžiku promění na naběračku, se bude hodit při přípravě voňavých pokrmů z masa i při obyčejném kempování. V plochém stavu nezabere skoro žádné místo. To z ní činí ideálního společníka na cesty.

Pomocníci ze silikonu

Silikonové pomůcky do kuchyně letí. Trychtýř ve tvaru šneka je nejen pěknou designovou záležitostí. Šetří totiž čas i prostor. Pokud jej už nepotřebujete použít, stačí jej složit a uložit stranou. Silikonový otvírák vám pomůže při zápolení s otvíráním lahví a sklenic. Stejně dobře poslouží jako žáruvzdorná kuchyňská chňapka.

Krájet jako profík

Skládací prkýnko ušetří v kuchyni důležité centimetry. Navíc se s ním lehce manipuluje. Praktická zarážka se postará o to, aby nakrájené ingredience skončily v hrnci a ne na plotně. Všechny tyto vychytávky můžete použít na dobrý recept od TopRecepty.cz

Markéta

Přečtěte si také