Žulové pracovní desky

Originalita a výjimečnost žuly z ní dělají materiál, který uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Díky své nenapodobitelné kresbě a naprosto unikátním vlastnostem nemá žulová deska konkurenci. Přesvědčte se sami!

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/gjvyz46djmo2fvbvs7s0­8uonl9he79g1t4u8­scgl.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„gjvyz46­djmo2fvbvs7s08u­onl9he79g1t4u8­scgl“ /> Ottawahomeser­vicesgroup.com

Žula je přírodní kámen, který splňuje nejpřísnější estetické i praktické požadavky. Vyhovuje veškerému použití, ať už v kuchyních, koupelnách, na podlaze nebo v exteriéru. Kvalita, elegance a nadčasovost tohoto materiálu uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Nenahraditelné kouzlo žuly, stejně jako jiných přírodních kamenů spočívá v jejich originalitě, protože neexistují na světě dva stejné kusy.

Vlastnosti

  1. Odolnost vůči vysokým teplotám, až do 250 ˚C
  2. Odolnost vůči agresivním látkám běžně používaným v kuchyni
  3. Odolnost vůči poškrábání a skvrnám
  4. Snadná údržba
  5. Dlouhá životnost (několik desítek let)
  6. Více způsobů využití – kuchyňské desky, koupelnové, parapety, schodiště…
  7. Vysoká tvrdost (stupeň 6 – 7)

Cena pracovní desky ze žuly: od 6.000 Kč za běžný metr

V České republice existuje mnoho zpracovatelů žuly a různé kamenické firmy nabízejí velké množství typů žuly. Materiál nabízí několik povrchových úprav, deska může být lesklá, s povrchovou úpravou satén, velvet nebo platina.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/mb5kghuk1f35i­xaew517wwyl6fas­g71tiogi8asd.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„mb5kghu­k1f35ixaew517wwyl6fas­g71tiogi8asd“ />

Žulová pracovní deska působí luxusně hlavně jako součást rustikálních kuchyní

Deflitched.com

Díky vysokému obsahu křemene má deska téměř neomezenou životnost, při správném užívání vydrží desítky let. Nemusíte se bát na desce krájet, klepat maso nebo položit rozpálenou pánev. Poškození běžným kuchyňským nástrojem je téměř vyloučeno. Povrch vypadá pořád stejně, nehrozí žádné oloupání, spálení nebo vznik skvrn při práci s běžnými potravinami. Nemění svou barvu ani vzhled. Důležitá informace je, že žulová pracovní deska neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky, je zdravotně nezávadná.

Práce na desce může být trochu nepříjemná, a to kvůli jejímu chladnému povrchu. V porovnání s ostatními materiály je výrazně chladnější. Tato nevýhoda se dá řešit například vyhříváním barového pultu nebo jídelního sezení.

Tip:

Pozor! Jediný nepřítel je rozpálený tuk! Pokud z fritézy dlouhodobě prská olej na okolní pracovní desku, inkriminovaná místa budou o odstín tmavší. Existuje na to speciální přípravek, který lze zakoupit. Teplý olej desku ale nezničí, pouze může dojít k jejímu ztmavnutí o odstín.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/7i60cw7txccpmu­ubn9tb9m35v5nb­1×7futpsobc4.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„7i60cw7­txccpmuubn9tb9m35v5nb­1×7futpsobc4“ />

Žulová deska s obkladem jsou pýchou celé kuchyně

Iakc.cz

Žulová deska je používána především u rustikálnějších kuchyní, v posledních letech ale není výjimkou v moderních interiérech, a to nejen jako pracovní deska, ale především jako obklady stěn. U desky lze zvolit opracování hran, vyfrézovaní odkapávací plochy či drážek odkapu. Dřez lze montovat shora, což je u kamene již přežitek. Aktuálně je největší poptávka po dřezech montovaných zespoda nebo do roviny. Důvodem je čisté provedení a zabráníme tak zachytávaní nečistot za okraj dřezu a odkapu. Pracovní desky ze žuly se nejčastěji volí v tloušťce 2 nebo 3 cm.

Údržba

Údržba je opravdu snadná. Při znečistění pracovní desky třeba octem, je potřeba nečistotu hned otřít. Pokud se na desce objeví vodní kámen, dá se smýt málo koncentrovanou kyselinou citrónovou. Při světlejších odstínech se doporučuje impregnovat desku pravidelně speciálními přípravky. Na konec desku vždy opláchněte čistou vodou a utřete dosucha. Pokud na čistění žuly používáte domácí prostředky, vyvarujte se těm, které obsahují písek. Žula je přírodní materiál a zpravidla má nějakou nasákavost. Proto je třeba žulovou pracovní desku impregnovat. Impregnace se doporučuje provádět 1 x ročně. Žulová deska není nerozbitná. Buďte opatrní na pád těžkých předmětů.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/bexoui3mef7v791a­ovpho2adzqpsntl8c00w­d9.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„bexoui3×0mef7v791­aovpho2adzqpsntl8c00w­d9“ />

Moderní minimalistická kuchyň v kombinaci se žulovou pracovní deskou

Palazzio.cz
Žaneta Flajžíková

Další podobné články

Přečtěte si také