Výběr interiérových dveří

Tím prvním, co do nového interiéru vybíráme je obvykle materiál podlahy a dveří. Doporučuji Vám, se na výběr připravit před tím než půjdete procházet obchody. Tím důvodem je to, že byste měly mít už v tuto chvíli určitou představu o celkovém pojetí interiéru.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/r2da3rym7tbvg79wre­mimv1qd8fdbbcpp­e99op3e.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„r2da3ry­m7tbvg79wremim­v1qd8fdbbcppe99op3e“ /> Shutterstock.com

Na trhu je mnoho typů dveří, můžete vybírat od hladkých bílých až po výrazné barvy a odvážná geometrická řešení. Pokud se shlédnete ve výtvarně zajímavých a nevšedních dveřích, konzultujte svůj výběr s designerem nebo architektem. Ten Vám pomůže upřesnit zdobení a poměry velikostí motivu k danému rozměru křídla. Následně Vám doporučí sladění se zbytkem interiéru tak, aby se motiv plně uplatnil a nepřebíjel se s dalšími prvky.

1.krok výběru dveří – inspirace a referenční příklady dveří

Výběrem podlahy a dveří vtisknete novému prostoru už natrvalo styl.

Podoba dveří by měla ladit se stylem interiéru. Má být Váš domov útulný, nadčasový, rustikální, exotický, divoký nebo naopak jednoduchý a elegantní? Najděte si na internetu fotografie interiéru, který se Vám líbí, a inspirujte se barevnými kombinacemi. Nemusíte se přitom zaměřovat jen na fotografie výrobců dveří, ale spíše na šikovná řešení architektů a designerů. Můžete například zjistit, že designéři navrhují k výraznému nábytku dveře v kontrastním provedení – často jednoduchém a jednobarevném. V moderních interiérech řešených na míru pak volí i dveře, které téměř splývají s okolní stěnou. Toho lze docílit např. pomocí neviditelné (skryté)zárubně.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/01/­730/gvsr0pzhcp7o7yp­wdhopau01qpug­jxb694g0u67j.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„gvsr0pz­hcp7o7ypwdhopau­01qpugjxb694g0u67j­“ /> Ermetika.fr

Jen málokdy jsou dveře dominantním prvkem, protože jejich úloha je spíše se opakovat a vytvořit tím rytmus. Výjimkou ale můžou být hlavní dveře například do obytné místnosti. Ty se mohou i odlišovat od ostatních řadových dveří do ložnic, koupelny, zázemí. V současné době architekti navrhují nejčastěji dveře hladké, které kopírují jednoduchý styl moderního nábytku. Tím, že vyberete dveře jednodušší bez zbytečného zdobení, určitě nic nezkazíte. Dveře díky tomu ladí s interiérem v různém stylu a stávají se nadčasové.

Pozor, nezvyklé tvary dveří se nám mohou časem okoukat a přestat se nám líbit!

Musíme si uvědomit, že jejich vzhled asi nebudeme měnit každých deset let jako doplňky a další vybavení interiéru. Vhodná volba to bude také v případě, že se místnosti v bytě nebo domě stylově liší. K tomu dochází například tehdy, když si jednotlivé místnosti vybaví každý člen rodiny jinak. Zatímco vybavení pokoje malých dětí bude vesele barevné, domácí pracovna bude spíše laděna do bílé, šedé nebo černé. Váš interiér ale nemusí být nutně módní, měl by být zároveň osobitý a originální. Například interiér může být hravý a doplněný o dveře s kruhovým prosklením, které vidíte na obrázku.

2.krok výběru dveří – přizpůsobení konkrétnímu interieru

<img alt="" class=„img-responsive clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­340/m4evjzdyk0fxxpzz­ljpzmlleag5se­fel805bnjup.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„m4evjzdyk0fxxpzz­ljpzmlleag5se­fel805bnjup“ /> Shutterstock.com

Do Vaší představy o interiéru budou zasahovat i vnější vlivy. Tím prvním bude, že výběr dveří by měl v ideálním případě odpovídat i vnější podobě domu. Podobu dveří nelze úplně oddělit od podoby vstupních dveří, oken, podlah, schodiště a zábradlí a ty zase nelze oddělit od architektonického výrazu objektu. Například dveře z masivního dřeva se budou více hodit do dřevostavby než do panelového domu. V historických budovách budou nejlépe vypadat repliky původních podlah a dveří. Do vzdušně navržených novostaveb se hodí dveře přes celou výšku místnosti apod. Důležitým parametrem je také množství světla prostupujícího do interiéru. Do tmavších interiérů s malými okny a stropy výšky kolem 2,5 metru se hodí světlé barvy. Do prosvětlených interiérů můžete použít i velmi tmavé barvy, které působí luxusně.

Dveře jsou prvkem, který se v interiéru pravidelně opakuje, a tím dodávají bytu na kráse.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/repbbgadxg2m6v0mz45n­3jgbdr9pesjban­db42ae.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„repbbgad­xg2m6v0mz45n3jgbdr9pes­jbandb42ae“ /> Shutterstock.com

Zkuste si představit, jak bude světlo do místností pronikat. Na základě toho navrhněte prosklení dveří nebo naddveřní světlíky, které pomůžou prosvětlení chodeb nebo prostorů bez oken. Do stísněných bytů použijte dveře s prosklením, které byt pocitově zvětší. Příjemně zde budou působit také jednoduché celoskleněné dveře. Některé typy skel nejsou průhledné ani průsvitné a lze je proto bez obav použít i do koupelny a wc.

3. krok výběru dveří – typ dveří do konkrétních místností

Ve třetí fázi si ujasněte funkci každých dveří do jednotlivých místností. Součástí stavebního projektu domu nebo bytu by měl být výpis dveří, obvykle v tabulce, který nám pomůže se v návrhu dveří zorientovat. Vybíráme-li všechny dveře najednou, musíme myslet na sjednocení vzhledu dveří ve všech částech bytu nebo domu. Vždy doporučuji vybrat maximálně dva vzhledové typy dveří – plné a prosklené.

Tip:

Pokud potřebujete prosvětlit například chodbu skrz dveře ložnic, můžete také použít dveře plné s horním světlíkem.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/8scsd8r79er­vcyqnylet7fai­ue2b3tuifxzne8f9­.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„8scsd8r­79ervcyqnylet7fa­iue2b3tuifxzne8f9“ /> Shutterstock.com

Nejčastěji se setkávám s požadavkem klientů, že by umístili do ložnic dveře plné, do obytné místnosti prosklené a do sociálních zařízení dveře s nějakým malým prosklením.
Pořizovat ale pět dveří ve třech typech mi přijde zbytečně složité a tedy ne příliš elegantní. Do sociálních zařízení bych v tomto případě dala raději také dveře plné. Argument, že je potřeba vidět, zda je někdo uvnitř, už je dnes překonán tím, že dveře bývají bezprahové (světlo je vidět pod dveřmi) a na wc zámku je i z druhé strany patrné, že jsou dveře zamčené.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/4woxkq384141bxp4­9wqkndh7p6vjxa9d0gf3tr1h­.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„4woxkq384141bxp4­9wqkndh7p6vjxa9d0gf3tr1h­“ /> Shutterstock.com

Do místností kde vyžadujeme soukromí, můžete také umístit dveře s neprůhledným sklem. Snahu o sjednocení dveří výrobci podporují a dveře plné i prosklené najdete v podobném provedení nebo zdobení. Typickým příkladem jsou dveře rámové, které mají plné nebo prosklené jen některé rámy. O těchto dveřích lze směle říci, že jsou nadčasové, protože se stále používají už přes sto let. Opakujícím se výtvarným prvkem zde může být například vyfrézovaný vodorovný proužek, který se opakuje na celoskleněných dveřích v podobě přerušení pískování.

4. krok výběru dveří – specifikace povrchu

<img alt="" class=„img-responsive clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/01/­340/hwfngvvk4t3eq0tiq­tpxcb17n2kv14v3pfm4lvau­.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„hwfngvv­k4t3eq0tiqtpxcb17n2kv1­4v3pfm4lvau“ /> Lh4.ggpht.com

Na začátku výběru bychom se měli rozhodnout pro dveře v dekoru dřeva nebo dveře jednobarevné. Abyste našli ten správný povrch dveří, navštivte dvě, tři nebo více prodejen. V každém showroomu uvidíte jiné příklady dveří, jejichž materiálů se můžete dotknout. Někteří dodavatelé jsou zaměřeni na nejlevnější povrchy (folie, lamináty) a jiní Vám spíše nabídnou střední až vyšší cenovou kategorii (dveře dýhované a lakované). Nejvyšší cenovou kategorii tvoří prodejci dveří, které nejsou vyráběny sériově. Dveře s větším podílem masivního dřeva vyrábí truhláři. Toto řešení není až tak drahé jak by se zprvu zdálo.

Na podlaze a dveřích nekombinujte pravé dřevo s nepříliš věrohodnými imitacemi. Místo imitací zvolte jednobarevný povrch!

Výběr dekoru z katalogu povrchů ve formátu A4 nebo dokonce menšího může být zavádějící. Zejména kresba se může zdát na vzorku výraznější, protože malý formát vnímáte jinak než plochu ve velikosti cca 90×200cm. Ideální je tedy, pokud vidíte dveře v dekoru, který objednáváte. Pokud nemáte tu možnost, přiložte Vámi vybraný dekor svisle ke dveřím a zkuste si povrch představit. Nebojte se vzít si sebou do prodejny i vzorek vaší podlahy nebo jiného materiálu, který už máte do interiéru zvolený. Část podlahy položte na zem před vybrané dveře. V prodejnách bývá bohužel často zavádějící osvětlení například studenými zářivkami. Doporučuji Vám se proto dívat na vzorky při denním světle.

Mnoho lidí dnes upřednostňuje při výběru dveří a podlahy dekor dřeva. Bohužel sladit dřevěnou podlahu a dřevěné dveře je velmi těžké i pro profesionály. Volba stejné dřeviny na podlahu i dveře se málokdy povede a většina běžně nabízených podlah a dýhovaných dveří stejné dřeviny k sobě neladí. Dveře navazující na podlahu pak nepůsobí dobře. Počítejte s tím, že dřevo na vodorovných plochách bude vždy vypadat světlejší než dřevo svislé, na které nedopadá tolik světla.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­340/2jznsdyac1qi­ybf3yjpnn0zvl3l3hv­gcs3w2b9ri.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„2jznsdy­ac1qiybf3yjpnn0zvl3l3hv­gcs3w2b9ri“ />
Shutterstock.com
<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­340/8evhie5b9jy3l06pq­40i8poflrcmv27sav­f6chzo.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„8evhie5b9jy3l06pq­40i8poflrcmv27sav­f6chzo“ />
Shutterstock.com

Chybu tedy určitě neuděláte, pokud vyberete k dřevěné podlaze dveře odlišné barvy. Ještě lépe pak bude vypadat, pokud alespoň jedna z dřevin bude mít málo výraznou kresbu dřeva. K dřevěné podlaze budou pěkně vypadat i dveře jednobarevné doplněné o dřevěnou zárubeň, kliku s motivem dřeva nebo třeba zdobením dveřního křídla v dekoru dřeva.Pokud trváte na jedné dřevině, zvolte podlahu i dveře z masivu se stejným povrchovým ošetřením. Vzhledem k nižší ceně domácích dřevin pak nejspíš půjde o dřevinu jako je smrk, odolnější borovici popř. jasan, modřín nebo pevnější dub a buk. Tato varianta bude vhodná například pro horské chalupy a stará stavení. I dříve se zde kvůli neblahým povětrnostním účinkům používaly dveře z borovice, modřínu a dubu. Dřevo těchto tvrdších dřevin bylo přiznané, naopak dveře z měkkého smrku v činžovních domech se obvykle natíraly barvou.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/fogwvbf6flc0fi­usc8mj6d2025ll­yhgyq49m4tjt.jpg?v=1“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„fogwvbf6flc0fi­usc8mj6d2025ll­yhgyq49m4tjt“ /> Shutterstock.com

dveří z masivu můžeme přirozený povrch ještě podtrhnout úpravou nazvanou kartáčování (drásání), znázorněno na obrázku, kdy nám prostorově vystoupí tvrdší části dřeva. Dřevo pak budete krásně vnímat i na dotek. Pro rustikální vzhled lze zvolit ještě povrch katrovaný, který je uměle zdrsněný. Dřevo může být dále mořeno do mnoha odstínů. Vytvořit tak můžete nevšední vzhled pravých dřevěných dveří za příznivější cenu než by byly dveře s exotickou dýhou. Kromě moření se používají k ošetření dřevěných dýh také oleje a thermo úprava dřeva. Thermo dřevo je novinkou na trhu, která reaguje na velkou poptávku dřevin do venkovních a vlhkých prostor jako jsou koupelny a bazény. Teplem se mění buněčná struktura dřeva. To je pak mnohem stabilnější a odolnější proti kroucení. Dřevo vlivem tepla také tmavne a díky tomu získávají i obyčejné světlé dřeviny nový vzhled.

Co svým klientů nedoporučuji je kombinace pravého dřeva a málo věrohodné imitace dřeva například vinylové podlahy nebo dokonce dlažby v dekoru dřeva. U těchto podlah volte raději jednobarevné dveře. Napodobenina dřeva bude v přítomnosti pravého materiálu působit uměle a lacině.

Jaký druh dřeviny zvolit?

U dřeva rozeznáváme kromě barvy také dezén – přirozenou strukturu dřeva. Ta může být velmi výrazná, ale také v pozadí. Záleží na typu dřeviny, úpravě povrchu ale i na tom, jak se dýha krájí. Nejčastější způsob je krájení rovnoleté, kdy jsou na dýze převážně proužky. Druhým způsobem je fládrová struktura, na které už více vidíme léta v podobě kruhů a oválů.

Zde jsou popsány dle barvy a dezénu nejznámější dřeviny, které se pro výrobu dveří (dýh) používají:

Světlé barvy:

Javor – patří mezi dřeviny s málo výrazným dezénem. Barva je velmi světlá slonovinové až krémové barvy. Díky svému nenápadnému vzhledu bude dobře ladit i s dřevěnou podlahou.

Bříza – získává se z ní velmi světlá dýha. Na rozdíl od javoru přechází spíše do růžova.

Jasan – patří mezi nejsvětlejší dřeviny, bude proto působit jemně a méně výrazně. U takto světlých dřevin je možné použít imitace a nebude to na první pohled tak patrné, jako tomu bude u tmavých odstínů.

<img alt="" class=„img-responsive clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­340/0i81vm9lf5y­y5y8vwfh3zshjhcd4hut­c1kake7y3.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„0i81vm9­lf5yy5y8vwfh3zsh­jhcd4hutc1kake7y3“ /> Shutterstock.com

Smrk – světlé dřevo používané pro výrobu masivních dveří. Mívá výrazné letokruhy i suky, proto může působit rustikálně. Jde o nejlevnější dřevo, a proto se používá na všechny tesařské konstrukce, často také na výrobu oken a dveří.

Modřín – světlé narůžovělé dřevo s hustší strukturou letokruhů, které postupně tmavne. S oblibou se používá také na okna, fasády nebo vnitřní schody a obložení.

Dub – působí teple a příjemně, proto bude působit pěkným kontrastem k studeným materiálům jako je sklo a kov. Můžete ho v interiéru použít ve velkém množství – na nábytek, podlahy atd. Dub má velmi odolné, tvrdé a trvanlivé dřevo. Oblíbený je také bělený dub, který má velmi světlou neutrální barvu.

Buk – na rozdíl od dubu nemá barevně odlišenou běl od jádra.

Teak – oblíbená exotická dřevina pro svou teplou barvu a zajímavý dezén. U všech už zmíněných exotických dřevin se častěji setkáte s imitacemi než s pravou dýhou. Imitace jedné dřeviny od různých výrobců se od sebe poměrně výrazně liší!

Tmavé barvy:

Zebrano – dřevo s nejvýraznější kresbou. Bylo před časem velmi populární a jeho vzhled je až extravagantní.

Ořech – jedna z nejkrásnějších dřevin ceněná pro svou krásnou kresbu a výrazně hnědou barvu. Má světlou běl a tmavohnědé jádro. Oblíbený je také americký ořech.

Wenge – zaujímá vždy místo mezi nejtmavšími odstíny, protože jeho vzhled přechází až do černé. Na takto tmavých odstínech bude bohužel dobře vidět prach.

Hnědá do červena:

<img alt="" class=„img-responsive clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­340/q96vxmsk1gw8iz­w7zor4cjxjhezu­e30wou57gnjf.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„q96vxms­k1gw8izw7zor4cjxjhe­zue30wou57gnjf“ /> Shutterstock.com

Třešeň – nejznámější červenohnědé dřevo. Jasně určuje barevný vzhled interiéru. K dřevinám do červena bude pěkně pasovat interiér v kombinaci do šedé, černé a bílé barvy.

Merbau – velmi tvrdá a odolná dřevina působí exotickým dojmem, má krásný odstín, který jen nenápadně přechází do červené. Luxusně bude působit pouze přírodní dýha nikoli její imitace.

I když může být povrch imitující exotické dřeviny zajímavý, zkuste upřednostnit pravou dýhu levnější české dřeviny. Bude vypadat přirozeněji a vyzařovat přírodním dojmem.

Dveře jednobarevné:

Světlé dveře v bílé nebo v barvě slonové kosti mají u nás tradici. Bílé dveře jsou univerzální a lze je kombinovat s jakoukoliv barvou stěny. Světlé tóny béžové, kávové nebo šedé budou zase skvěle vypadat na bílé stěně.

Nejlevnějším povrchem jsou dveře foliované, které mohou být hladké, prosklené i rámové. Kvalitnější řešení představuje povrch CPL a tvrdší HPL. Doporučit však lze nástřik barvy (laku) na dostatečně tvrdý podkladní povrch. Barvu lze zvolit ze široké škály barev RAL. Dveře můžete dle charakteru interiéru zvolit matné či lesklé. Exkluzivně bude působit vysoký lesk, díky kterému se dveře stanou nepřehlédnutelné. Je však z nabízených jednobarevných variant ten nejdražší. Matné povrchy se budou na druhou stranu lépe udržovat čisté. Budou působit střídmějším dojmem, který je vhodný do útulných interiérů. Mat bude také lépe kontrastovat se skleněnou výplní. U jednobarevných dveří lze zvolit dekor v podobě frézování do hladké plochy křídla. Nejčastěji se setkáváme s tímto zdobením v podobě vodorovných proužků.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­340/o98vo83a6q6ew­kwwa5g0fsc9d98v14y­cy3jcfiq0.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„o98vo83­a6q6ewkwwa5g0fsc9d­98v14ycy3jcfiq0“ />
Shutterstock.com
<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­340/w90he73zn68dcso20if­d5gju6f9fbcudrd06mpjv­.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„w90he73­zn68dcso20ifd5gju6f9fbcu­drd06mpjv“ />
Shutterstock.com

5. krok výběru dveří – přesná specifikace

Na dveřním křídle musíte kromě velikosti, typu a povrchu zvolit ještě další vlastnosti. U skleněných výplní máte možnost specifikovat olištování a typ skla. Ze skel bych upřednostnila sklo čiré a matné – průsvitnost dle potřeby. U každého povrchu se informujte na způsob údržby a do prostoru s jakou zátěží jsou dveře určeny. Dále také na způsob výměny skla při rozbití apod. Dveřní kování a závěsy se liší tvarem, barvou, ale zejména kvalitou. Na takovýchto detailech nikdy nešetřete, protože kvalita detailu určuje celkový dojem! Klika by Vám měla hlavně padnout do ruky.

Z hlediska údržby jsou nejlepší dveře hladké a bez členění.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/01/­730/bme1qjqmu­hi9h1×gtzagcyb9ns­b6vh12n5nkqbr1­.jpg?v=1“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„bme1qjq­muhi9h1×gtzag­cyb9nsb6vh12n5nkqb­r1“ /> Sapeli.cz

Vybírat můžete z několika typů zárubní. Standardně se dnes otvory chystají na dřevěnou obložkovou zárubeň. Pokud vyberete jinou, počítejte s úpravou stavebního otvoru na jiný rozměr! Pokud si vyberete dveře bezfalcové ( =bezpolodrážkové), uděláte správnou volbu. Jedná se stále o obložkovou zárubeň, ale dveřní křídlo zapadá přesně do zárubně tak, jak to vidíte na obrázcích. K těmto dveřím se ale musí pořídit speciální závěsy, a to skryté nebo viditelné. Skryté panty na obrázku jsou velmi elegantní,ale počítejte s navýšením ceny minimálně o tisíc korun.

Nikdy neporovnávejte jen cenu dveřních křídel, ta totiž tvoří jen zlomek celkové ceny.

Důležitým bodem výběru dodavatele bude porovnání nabízených služeb. Pokud objednáváte dveře do celého rodinného domu, bude Vás zajímat šířka nabízeného sortimentu – možnost různých otevírání dveří, rozšíření otvoru o světlíky, varianty vámi vybraných dveří v provedení do studených nebo vlhkých prostor.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/01/­730/l50lkag8c17h3×e0db8×­6zo7×w5s88×xsdpe­surk.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„l50lkag­8c17h3×e0db8×6zo7×w5s88×­xsdpesurk“ /> Skrytezarubne.eu

Do ceny dveří počítejte:

• Přípravu stavebního otvoru (případně vybourání starých zárubní, odvoz původních dveří a zárubní)

• Dveří křídlo se závěsy

• Zámek dozický, cylindrický nebo wc zámek

• Kliku + rozetu (krycí plech)

• Zárubně

• Osazení zárubní, dveří a seřízení závěsu

Kateřina Janečková

Další podobné články

Přečtěte si také