Výběr indukční desky - proč ji vůbec pořídit

Indukční deska se tak trochu podobá té plynové – tím, jak rychle reaguje na změny regulace. Profesionální kuchaři dlouho lpěli (a mnohdy je tomu dosud) na plynu. Ti pokrokoví však už zjistili, že vařit na indukci je ještě rychlejší než na plynu, zároveň energeticky úspornější.

Propočítávat při domácím vaření, kolik stojí energie plynu či při vaření na indukci, je nesmysl, v restaurační praxi to může být důležité. V domácích podmínkách nás spíš zajímá, zda se vyplatí zaplatit těch deset nebo dvacet tisíc. Je to velký výdaj a drtivá většina lidí se nebude chlubit tím, že jsou IN, ale očekává od nové desky větší komfort než od staré.

Pokud máte na ploše dost místa, dopřejte si desku větší šířky, dobře se tam směstnáte i s větším množstvím rozměrnějších kastrolů a pánviček

Siemens

Kdo si zařizuje úplně nové bydlení, tyto starosti nemá. Tady je volba jasná.

Problém s nádobím není tak horký, jak se povídá

Proti snad může být u “starouživatelů” problém s nádobím. Indukce potřebuje feromagnetické dno. Když si jako pomůcku vezmete magnet, musí jej kov přitahovat. Takže uvaříte na obyčejném smaltovaném kastrůlku po babičce, zatímco většina “moderních” hrnců s hliníkovým dnem se neuplatní.

Atypická deska, kde nejsou přesně vyznačeny varné zóny

Gorenje

Další příklad, jak lze rozmístit varné zóny

Bosch

Pokud jste si v poslední době koupili nóbl sadu [link product-landing-page=„25413“]n­ádobí[/link], s největší pravděpodobností bude určená i pro vaření na indukci, takže můžete být v klidu. Pokud jste koupili sadu ve slevě za 600 korun, tak se tím netrapte a věnujte ho charitě.

Horší je to s pánvemi, pokud používáte starší profesionální z hliníku. Většina moderních už smažení na indukci podporuje. Vzhledem k tomu, že při běžném užívání většinu pánví s nepřilnavým povrchem stejně po roku dvou obměňujete, berte to jako generační výměnu.

Počítejte s tím, že z bezpečnostních důvodů indukce ignoruje drobné předměty. Takže nereaguje na miniaturní plecháček, ve kterém jste zvyklí rozehřívat máslo. Je to proto, aby se nerozpálil třeba zapomenutý nůž, aby se vám nerozpalovaly třeba řetízky na ruce a podobně.

Mějte však na paměti, že ani ten nejlepší sporák a ani to nejdražší nádobí nedělají kuchaře, změna systému ohřevu chce jen krátké zapracováni a za chvíli si na starou desku ani nevzpomenete. Většina lidí, kteří vyměnili plyn nebo klasickou elektrickou plotýnku (případně sklokeramiku), si změnu pochvalují.

Co to přinese

Pokud přecházíte z plynu, zachováte si rychlost, s jakou můžete reagovat na vřící pokrmy. Tím se vyhnete většině překypěných hrnců s polévkou či bramborami. Budete si muset zvyknout, že budete muset trochu jinak pracovat s pánví. Uvědomte si, že zvednutím pánvičky (a jejího dna) se sporák vypne. O nic nejde, položením se zase zapne, ale jde o moment, na který si je třeba zvyknout a nelekat se.

Pro a proti

Pro
  • minimální setrvačnost plotýnky při vaření (srovnatelná s plynem)
  • velmi snadná údržba sporáku
  • vestavěná minutka – možnost nastavení vypnutí
Proti
  • nutnost pořídit odpovídající nádobí
  • nemůžete ohřívat ve skle
  • nereaguje na opravdu malé rozměry kastrůlku
  • nutnost přívodu třífázového napětí (400 V)

Na rozdíl od klasické nebo sklokeramické desky, když už něco vykypí na sporák (anebo když cáká omastek), není problém tekutinu otřít. Deska je totiž teplá jen od rozpáleného hrnce, takže se tekutina nezapéká do rozžhaveného povrchu. Čistota se tak skvěle udržuje i během vaření, není problém na okamžik hrnec zvednout a povrch desky setřít.

Indukční deska je skvělá pro zapomnětlivé. “Od doby, kdy jsem pořídila indukci, nepoužívám !minutku":https://favi.cz/…orie/minutky. Dobu vaření si nastavím přímo na desce. Teplo se vypne samo a já se nebojím jít mezi tím s dcerou na procházku,” tvrdí například uživatelka desky Kačka.

Už nikdy nebudete mít starost, jakou vybrat varnou konvici. Vrátíte se ke klasice a budete ohřívat vodu na plotně. Je to daleko rychlejší.

Vyhněte si levným deskám, které nemají dostatečně jemnou regulaci výkonu. To se však týká hlavně levných jedno- či dvojplotýnek, se kterými se setkáte například na dovolené v rámci vybavení kuchyňky.

Důsledkem toho je, že je možno regulovat například na 100 °C a pod tím 80 °C. Jenže když potřebujete velmi jemný var, tak 80 je málo, 100 °C je moc. Proto se pokuste vybrat desku, kde je možnost stupňovité regulace, jak ji znáte z elektrických de­sek.

Indukční desky se prodávají jako samostatné výrobky, ovládání bývá vždy na nahoře. Jen profesionální desky mají ovládání z čílka pomocí knoflíků. Domácí desky mívají dotykové ovládání. Buď si “naklepáte” stupeň vaření, anebo se teplota nastaví popotažením prstu, což je rychlejší. Podle zkušeností je potřeba mít suché prsty, jinak deska nereaguje.

Asi nejpraktičtější je ovládání tahem, kde je možné regulovat jemně sílu plotýnky

Siemens

Drazá designoví výrobci nabízejí atypické způsoby ovládání

Gaggenau
Vendula Dvořáková

Další podobné články

Přečtěte si také