Vnitřní zastínění podkrovních oken

V dnešní době je na trhu dostupná široká škála typů vnitřního zastínění, ze kterých si můžete vybrat dle svého vkusu a potřeb. Pamatujte však, že tyto systémy jsou určeny především pro regulaci denního světla, v omezování tepelných zisků v letním období nejsou tak účinné jako systémy vnější.

Zaluziekoblizek­.cz

Vnitřní žaluzie

Stejně jako klasická okna vertikální, lze i střešní okna vybavit standardním žaluziovým systémem. Jeho výhodou je velmi variabilní možnost regulace intenzity světla, na druhé stranně se však nejedná o nijak zajímavé řešení z hlediska designu. Při výběru žaluzií si pak raději připlaťte za řešení s bočními vodícími lištami, které zabrání nechtěnému průniku světla na krajích okenního rámu.

Použití žaluzií vám bohužel nezajistí dokonalé zatemnění.

Kvalitni-stresni-okna.cz

Vnitřní rolety

Oproti žaluziím se vnitřní rolety vyznačují modernějším designem a mnohem širší škálou dostupných materiálů a vzorů a mohou se tak stát zajímavým doplňkem vašeho interiéru. Výběrem konkrétního materiálu navíc můžete ovlivňovat intenzitu zastínění denního světla, přičemž obecně platí, že čím větší zatemňovací schopnost materiál má, tím větší je jeho pořizovací cena. Stejně jako u žaluzií je pak lepší pořídit kvalitnější systém, který bude vybaven vodícími lištami a systémem brzd, jež vám umožní nechat roletu staženou v jakékoli poloze.

Tip:

Velice zajímavým typem jsou rolety plisované, které působí netradičním avšak vysoce estetickým dojmem díky svému speciálnímu profilování. Stejně jako klasické rolety jsou k dostání v mnoha barevných kombinacích.

Za nadstandardní estetický dojem plisovaných rolet si však budete muset připlatit.

Topokno.com

Římské rolety

Dointerieru.cz

Jedná se o systém speciálně řasené látky, který svým designem uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Oproti předchozím systémům zastínění je však určen spíše pro dekoraci a zútulnění střešních oken, intenzita tlumení světla však opět závisí na konkrétní volbě stínící látky. Významnou nevýhodou tohoto systému je složitější ruční manipulace a zmenšení plochy okna o pruh látky i při úplném vytažení rolety. V případě použití na střešních oknech se navíc jedná jen o falešnou římskou roletu, která je obvykle tvořena pomocí kovových profilů a magnetických vitrážek, jež neumožňují plynulé vytahování a zatahování rolety.

Tereza Fišerová

Další podobné články

Přečtěte si také