Vliesové a omyvatelné tapety

Přejete si opravdu odolné a univerzální tapety za rozumnou cenu? Kladné vlastnosti vliesových tapet převyšují ty záporné – jestli vůbec nějaké mají… nebo evíte si rady, jaké tapety vybrat do koupelny, do kuchyně nebo do předsíně, kde mohou stěny trpět od vlhkých kabátů? Omyvatelné tapety jsou to pravé…

Tapety dokáží vytvořit rozmanitou atmosféru. Záleží pouze na vás, na vašem stylu života a vkusu.

Photowall.com

Vliesové tapety

Chcete-li si vybrat opravdu kvalitní tapetu, která se dá použít v každém prostoru, vliesová tapeta je tou správnou volbou! Jejich materiál je pevný, odolný a ani při aplikaci nemění své rozměry. Tapety jsou velmi snadno omyvatelné a ještě snáze se udržují. Jejich použití se proto meze nekladou.

Stěny dokáží i přes vliesové tapety dýchat, díky tomu se nám nebudou tvořit plísně ani ve vlhkém prostředí.

Jsou vyrobeny z jednostranně impregnovaného vlákninového materiálu, který tvoří hlavní nosnou kostru tapety. Ten je tvořen převážně z textilních vláken a buničiny spojených pojivem. Tak se dosáhne maximální rozměrové stálosti. Velmi výhodnou vlastností materiálu je vysoká schopnost propouštět vzduch a vodní páru. Tím nám nedojde k utěsnění zdí, které i ve vlhkém prostředí budou přirozeně dýchat, tapety se nebudou vlivem vlhkosti odlepovat a neobjeví se nám plísně.

Díky tapetám v koupelně vytvoříme relaxační prostředí přesně podle našich představ. Máte-li vlastní oblíbené fotografie vyfocené ve vysoké kvalitě, neváhejte a vytvořte si originální tapety. Jejich tiskem se zabývá spousta specializovaných obchodů.

Sznhc.com

Vliesové tapety se snadno odstraní z podkladu a je možné je i několikrát znovu použít.

Výhody

  • cena
  • dlouhá životnost
  • odolné a omyvatelné
  • použití ve vlhkých prostorech
  • propouští vlhkost a podkladová konstrukce (stěna) může dýchat
  • při aplikaci tvarově stálé
  • snadno se odstraňují
  • možné několikrát opakovaně použít

Nevýhody

  • žádné
Photowall.com

Tapety se neprovlhčují jako papírové nebo vinylové, naopak se lepidlo aplikuje pouze na stěnu a to ne v příliš silné vrstvě. Jsou vhodné k použití na všechny druhy podkladu, zejména na stěny s trhlinami a spárami. Vliesové tapety lze snadno odstranit i za sucha a nalepit je opakovaně na jiné místo i několikrát.

Omyvatelné tapety

Tapeta za dřezem? Proč ne?

Diynetwork.com

Omyvatelné tapety, které je možné použít do míst, které jsou v kontaktu s vodou, můžete vybírat z řad vinylových, vliesových a sklovláknitých ta­pet.

Tapetu za pracovní deskou v kuchyni můžete na místech za varnou deskou a dřezem zakrýt sklem, aby tapeta vydržela zvýšené namáhání a měla tak mnohem delší životnost.

Nicehomez.com

Omyvatelné tapety vybírejte z řad vinylových, vliesových či sklovláknitých ta­pet.

Mají výborné funkční vlastnosti pro použití na stěnu za kuchyňskou linkou, v koupelnách nebo například v předsíni, kde věšíme kabáty. Jsou vhodnou náhražkou keramického obkladu. Stěny lze snadno omývat a samotná konstrukce stěny nevlhne a netvoří se na ní skvrny. Stačí tapety omýt vodou s běžným mycím prostředkem.

Vendula Dvořáková

Další podobné články

Přečtěte si také