Věšáky, které nenudí

O předsíni se říká, že je branou do domu, či bytu. Je prvním prostorem, kam vejdeme a můžeme si říct „jsme doma“. O tento prostor a pohled, jenž se nám při vstupu hlavními dveřmi otevře, proto má smysl se zajímat. Navíc každá návštěva, kterou do svého domu přivedeme, získává první dojem o našem příbytku a jeho atmosféře právě v předsíni. Současně je předsíň prostorem, který by měl být dobře funkční, kde si často na malé ploše i početná rodina musí mít kam odložit boty, v zimě kabát, šálu, čepici.

V tomto článku se podíváme na originální nástěnné věšáky. Vtipně doplní předsíň, jsou funkční, a přesto můžou být současně dekorativním, nápaditým designovým kouskem, který na první pohled zaujme každého, kdo vstoupí. Věšák pak stačí doplnit tapetou s výrazným vzorem či barevnou stěnou a předsíň hned a za minimální rozpočet může působit moderně a příjemně, nejen jako sekundární prostor v domě.

Velmi originální věšáky Ribbon tvoří na stěně kovovou vlající mašli, která byla inspirací pro tento design, který působí skoro jako umělecký artefakt. Věšák se vyrábí ve dvou velikostech a několika barevných variantách. Každý kousek je ručně vyráběný, pro firmu HeadSprung věšáky v limitovaných edicích produkuje manufaktura v Indii. Věšáky tak jsou každý kus od kusu trochu jiné, každý z nich je originál.

HeadSprung!

Věšáky Drop jsou inspirovány stékající barvou. Tyto hravé věšáky, opět vyrobené z kovu, se v sytých barvách dobře hodí i do dětských pokojů. Jsou vyráběné v různých barevných provedeních a v řadě variant dle velikosti, označených vtipně jako u oblečení od XS do XL, liší se počtem háčků a šířkou.

Malina Design

Elegantní věšák Wave, na který je možné narazit i v některých kamenných obchodech v Praze, je kombinací praktického prvku a čistého, minimalistického designu. Zabírá naprosté minimum místa, je tak vhodný do stísněných předsíní. Horizontální rozmístění háčků má ovšem malou nevýhodu, že kabáty nebo bundy pověšené na nejvyšším z nich překrývají kusy pod sebou. Vyrábí se i v širší variantě s malým zrcadlem uprostřed.

Naoko

Věšák Sticks je vyrobený z úzkých lišt z lisovaného dřeva, z nichž některé se vyklápí a tvoří tak závěsné „háčky“. Prázdný věšák tak je naprosto plochý a na stěně vypadá trochu jako abstraktní umění. Věšák se vyrábí v černém a bílém provedení.

Ebay

Na trhu existuje celá řada věšáků inspirujících se přírodou, parožím, větvemi stromů, ale i kaktusy. Subtilní, minimalistický věšák Twig je jedním z nich. Je vlastně kovovou větví s různě velkými háčky-větvičkami. Může tak sloužit nejen na odkládání kabátů, ale i drobných doplňků.

Hem

Věšáková stěna The Piano Hanger je inspirovaná jak jinak, než klaviaturou piána. Počin designera Patricka Sehy pro belgickou firmu Feld je ukázkou příjemného soudobého designu. Věšák je v prodeji ve dvou velikostech a dvou variantách dřeva. Věšák je perfektně funkční, háčky ve čtyřech úrovních ocení rodina s dětmi. Bohužel, tento kousek není z nejlevnějších.

Connox

A nejkreativnější věšák nakonec. Designerka Lina Nenartonyte-Auste navrhla věšáky 99 Bottles, které jsou vyrobeny z recyklovaného skla v tmavé, čiré a zelené barevné variantě. Věšáky připomínají použitou, prázdnou láhev připevněnou ke stěně. Tento vtipný design posunul recyklaci rozhodně o stupeň výš.

Ona
Pavel Lejdar

Další podobné články

Přečtěte si také