Úložné prostory v kuchyni

Aby byla kuchyň funkční a praktická, musíme si dostatečně rozmyslet, jak ji využijeme. Oblíbeným modelem posledních let je spojení kuchyně s obývacím prostorem a jídelnou v jeden otevřený celek. Kuchyň se tak stává centrem rodinného života.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/xxaomw3ka­xi9bq2z2g8hv449b3a­bikdf3ubgo30h­.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„xxaomw3ka­xi9bq2z2g8hv449b3a­bikdf3ubgo30h“ /> Kesseboehmer.com

Měla by dobře vypadat, být kvalitně zpracována, disponovat jakostními spotřebiči. Funkční kuchyň ale především znamená to, že je v ní prakticky využitý veškerý prostor a všechny věci jsou snadno dostupné. Většina majitelů nového interiéru lituje toho, že nevěnovali při zařizování více pozornosti úložným prostorům. Pro budoucího spokojeného uživatele je nesmírně důležité sledovat nejnovější trendy, které jednoznačně preferují snadnou dostupnost potřebných věcí a logicky organizované úložní prostory.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/92w4txx1sls9y9i4098t­w907mcc24l8uq­cxgksgv.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„92w4txx­1sls9y9i4098tw907mcc24l8­uqcxgksgv“ />

Skryté zásuvky poskytují dokonalý přehled o veškerém obsahu Vaší skříně

Schmidt-kuchyne.cz

Nejvíc problémů s nedostatkem místa je u malých kuchyní panelákového typu nebo v domácnostech, kde se schází v prostoru kuchyně více členů. V těchto případech se nebojte využít kuchyň až ke stropu. Zkuste umístit nad horní skřínky další řadu nebo směle protáhněte výšku horních skříní až po strop. A to, že na samý vrch nedosáhnete? Vůbec nevadí, protože tam patří sezónní věci, které jsou využívané párkrát do roka.

Eliminujte otvíravá dvířka u spodních skříní. Koho baví se pokaždé ohýbat a pracně lovit nádobí nebo potraviny? Dozadu skříně ostatně ztěžka vidíte a to ani nezmiňuji obtížnou manipulaci při vytahování toho posledního kusu nádobí, který zrovna potřebujete. Zvolte plnovýsuvy s organizovaným vnitřním členěním, široké zásuvky s třídiči zásuvek a příborníky. Nebo chytré skryté zásuvky, které Vám poskytnou přehled o celém obsahu Vaší skříně.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/hm8qaolwr6rsqldy­ai73yyrc3w6uj­q87lqjfz82a.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„hm8qaol­wr6rsqldyai73y­yrc3w6ujq87lqjfz82a“ />

Rohový výsuv, tzv. ´LeMans´ nebo ´Ledviny´

Kuchynsky-drateny-program.cz

Samostatná zděná spížní skříň je taktéž spíše součástí starých bytovek. Její moderní nástupkyní se stala potravinová skříň. Dnešní trh nabízí ohromné množství vnitřního členění, tzv. ´potravinek´. Nejpopulárnější jsou výsuvy, otočné výsuvy, různé drátěné programy nebo opět skryté důmyslné a přehledné skryté zásuvky.

Nejoblíbenějším typem kuchyní jsou u nás sestavy do tvaru L či U. Pozor ale na kritická místa, což jsou rohy. Nenechávejte je prázdné! Vsaďte na důmyslné otočné systémy, výsuvné příslušenství nebo rohové zásuvky. Umožní Vám využít roh v plné parádě a nemusíte se nikam sklánět ani natahovat.

Ke všem systémům je nabízena široká škála vnitřního vybavení jako rozdělovníky, vložky na příbory, rastry, držáky na talíře, pokličky a podobně.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/xrn3t4msr6e­dytpwk82ra0va­o99sw932jka7jc9u­.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„xrn3t4m­sr6edytpwk82ra0va­o99sw932jka7jc9u“ />

Potravinové skříně – skryté zásuvky se skleněnými čílky poskytují přehled o každé zásuvce.

Sykora-nabytek.cz

Projděte si pečlivě showroomy s nábytkem a nechte si poradit od odborníka, jestli máte použít výklopní skříň, nebo otvíravou, jaká omezení Vám hrozí, jakou nosností disponují jednotlivé zásuvky. Vyzkoušejte si na sobě, který typ otvíraní je Vám nejpohodlnější, porovnejte si vybavení skříní naživo a zhodnoťte, jak zefektivnit úložní prostory právě u Vád doma!

Žaneta Flajžíková

Další podobné články

Přečtěte si také