Textilní tapety

Přepych a tradice. To jsou synonyma pro textilní tapety. Jsou však zároveň ekologickým řešením, které nám v domácnosti dokonce dokáže ušetřit peníze. Ze široké nabídky si vybere každý.

Textilní tapety mají své kouzlo, které vychází z jejich tradice.

Samuelcharlesin­teriors.com

Textilní tapety jsou ozkoušené historií. Setkáme se s nimi v různých podobách již od vzniku tkalcovského stavu. Využívaly se převážně ve vladařských palácích, panských sídlech a zámcích. Z toho také vychází jejich působení a to, jakým způsobem je vnímáme. Jsou symbolem luxusu, extravagance a přepychu. Dnes už ale není výjimkou se s nimi setkat i v soukromých residenčních prostorech.

Jsou nejhodnotnějším materiálem, který můžeme ve formě tapet použít.

Záleží na vás, jaký vzor textilní tapety vyberete. Existuje nepřeberné množství. Pokud zvolíte květinový vzor, určitě tomu přizpůsobte také styl nábytku a sáhněte po klasice a tradici.

Aliimg.com

Díky svým ekologickým vlastnostem jsou velmi oblíbené. Jsou ekologicky nezávadné a splňují podmínky pro ekologický produkt. Jsou vyrobené, kromě tradiční bavlny a lnu, také z hedvábí nebo koňských žíní. Pro jejich údržbu není třeba speciálních prostředků, stačí, když stěnu vysajete vysavačem. Pozor ale na vysoký výkon vysavačů, mohli byste tapetu strhnout ze zdi.

Na první pohled by se nám mohlo zdát, že tento typ tapet z hrubých vláken, které navozují jemný přírodní dojem, bude šedou myškou v interiéru. Nenechme se však zmást. I tomuto stylu je nutné velmi pečlivě přizpůsobit zbylý interiér, protože se svou povahou jedná o velmi výrazný a sebevědomí prvek.

Grassclothwallpa­per.net

Struktura tapety může být jemná a její vlákna až nezpozorovatelná. Naopak ale také může být přiznán její materiál a hrubost vláken ve vzoru, tím plocha získá na atraktivitě a zaslouží se o hřejivé působení celého prostoru.

Designyourwall­.com

V současné době, kdy se velmi dbá na úsporné bydlení, je v této oblasti dokonce i textil velkým pomocníkem. Textilie se ekologicky recyklují a používají se pro tepelnou izolaci fasád. A dokonce i ve formě tapety vám tento materiál zaručí úsporu okolo 20%.

Textilní tapety jsou sice tradiční, naleznete však dekory také soudobé, umělecky pojaté, které krásně doplní moderní interiér a vyhoví požadavkům dnešních tendencí.

Designyourwall­.com

Textilní tapety mají příznivý vliv na akustiku v prostoru

Výhody

 • ekologický produkt
 • nenapodobitelné
 • tepelná izolace stěn
 • zlepšují akustiku v prostoru
 • snadná aplikace
 • při aplikaci tvarově stálé
 • snadno se odstraňují

Nevýhody

 • vyšší cena
 • údržba
 • natahuje vlhkost, mastnotu a pach
 • nevhodné do vlhkých prostor
Houzz.com

Stejně tak při pořizování tapet pořádně rozmysleme, do jakého prostoru je chceme použít. Textilní tapety, jako každá textilie má schopnost natáhnout vlhkost, mastnotu a pachy. Proto koupelny, kuchyně nebo prostory pro kuřáky nejsou příliš vhodnou volbou. Textilní tapety mají nosnou část z vliesu, proto je i jejich lepení stejně snadné, jako je tomu právě u vliesových.

Textilní tapety dokážou vytvořit atmosféru, jakou ostatní tapety nezvládnou nikdy.

Aliimg.com
Vendula Dvořáková

Další podobné články

Přečtěte si také