Terasa v podkrovním bytě

Střešní terasa dokáže vaše podkrovní bydlení povýšit na exkluzivní úroveň a díky ní se může i městský byt proměnit v opravdovou oázu klidu. Lze ji zbudovat téměř v každém podkrovním prostoru, proto neváhejte a dopřejte si její výhody.

Weheartit.com

Lepší využití prostor

Pokud máte strach, že vám střešní terasa příliš ukrojí z plochy bytu, vaše obavy obvykle nejsou namístě. Odkrytá část střechy totiž naopak dává možnost lépe využívat prostory v blízkosti nadezdívky, které obvykle nemají dostatečnou výšku pro běžný provoz.

Nezapomeňte

Největším úskalím realizace teras bývá správné provedení podlahy a především jejího odvodnění. Skladba podlahy musí být vybavena hydroizolační vrstvou jež ochrání konstrukce pod terasou a musí být vyspádovaná buď směrem ven do okapního žlabu a nebo do kvalitně izolované odtokové vpusti. Materiál nášlapné vrstvy volte mrazuvzdorný a protiskluzný, abyste eliminovali riziko úrazu.

Více světla

Vstup na terasu je vhodné řešit jako velké francouzské okno, které přivede do vašeho interiéru nadstandardní množství světla. Kromě toho vám také poskytne lepší výhled do okolí než klasická okna střešní.

Otevřené propojení interiéru s terasou eliminuje pocit přílišné uzavřenosti, který může v některých podkrovních bytech panovat.

Expats.cz

Střešní terasa rozšíří obytnou plochu bytu o výjimečný prostor.

Stavebnik.sk

Falešná terasa

Velmi zajímavým řešením může být využití velkých posuvných oken, které z vašeho pokoje dokáží obratem vytvořit otevřený venkovní prostor. Odpadnou vám tak starosti a možné komplikace s technickou stránkou terasy, která v případě špatného provedení přináší svému majiteli řadu potíží.

U takového řešení si však dejte pozor, pokud máte malé děti a případně konzultujte s výrobcem možnosti zabudování ochranného zábradlí.

Solara.cz

Spolupracujte se statikem

V případě budování střešních teras se obvykle jedná o zásah do konstrukce krovu, jenž by pod neodborným vedením mohl způsobit závažné potíže ohledně jeho únosnosti. Nad novým okenním otvorem je potřeba zbudovat tzv. výměnu, na kterou lze uložit krokve nesoucí střešní krytinu.

Tereza Fišerová

Další podobné články

Přečtěte si také