Tapety v koupelně

Dejte šanci tapetě! Vaše koupelna nebo toaleta je ideální prostor k experimentování s výraznými vzory. Výsledek? Dech beroucí prostor. Zjistěte, jaký materiál je vhodný a inspirujte se!

Roomenvy.co.uk

Přemýšlíte o rekonstrukci koupelny nebo sníte o vaší budoucí v novém domě? Chtěli byste vyzkoušet něco netradičního a tím se vyhnout tradičnímu keramickému obkladu. Přemítáte o soudobých možnostech v úpravě stěn. Existuje několik možností a jednou, můžeme říct již tradičně netradiční, jsou tapety. Opravdu tapety! Možnosti dnešních materiálů dovolí jejich použití také do vlhkých prostor a také je možné je použít v přímém kontaktu s vodou. A víte, co je na nich skvělé? Jejich skladba dokáže propouštět vlhkost, konstrukce pod nimi dokáže dýchat, a proto v prostoru nevznikají plísně. Co myslíte, dokáže to stejně keramický obklad? A vidíte ten nepoměr mezi nabízenými vzory tapet a obkladu? Jednoznačně vítězí tapeta!

Luxus do vaší koupelny přinesou například tapety z kolekce Versace, které někdy používají četné zlaté aplikace a vzory s nádechem extravagance. Jejich cena se oproti jiným tapetám může zdát vysoká (cca od 2 000 Kč/ 10m roli), ale když si spočítáte náklady na 1 m2, zjistíte, že jde o levnější variantu řešení stěn než při použití keramického obkladu.

Vavex.cz

Jaký materiál tapet zvolit?

Pokud sáhnete po vinylových tapetách, jde o levnější a méně kvalitní variantu pro koupelny. Sáhnete-li po vliesu, bude to rozhodně to pravé! Určitě můžete vybírat také ze sklovláknitých ta­pet.

Creamylife.com

Ať už použijete tapetu od podlahy ke stropu,na strop nebo v kombinaci s keramickým nebo dřevěným obkladem,vždy bude výsledek ohromující a rozhodně dech beroucí!

Máte-li podomítkovou baterii, je jednodušší – ale ne nutné – z důvodu snadnější aplikace umístit tapetu až od úrovně nad ní a zkombinovat tapetu s keramickým obkladem. Tím se také vyhnete případným obavám z kontaktu vody s tapetou.

Thisoldhouse.com

Na výběr máte z obrovského množství vzorů. Podle stylu, ve kterém si svou koupelnu představujete, vyberte dekor a barvu tapety. Slaďte ji s barvou podlahy a případným nábytkem. Vybírejte tapety hravé nebo více neutrální, fototapety nebo naopak abstraktní. V každém případě myslete na harmonii prostoru jako celku. Tapeta nesmí vyčnívat, ale naopak musí komunikovat s dalšími prvky.

Dekor tapety přizpůsobte stylu nábytku a doplňků. V případě celkové rekonstrukce či novostavby je výhodné všechny tyto prvky sjednotit již v návrhu, který důkladně promyslete nebo si nechte celý návrh vypracovat odborníkem. Budete mít jistotu kvality a bezproblémové realizace.

Roomenvy.co.uk

Tuto krásku můžete mít v koupelně i vy. Nemusíte mít samostatně stojící vanu, ani dřevěnou podlahu. Chobotnice si hravě poradí také s moderním minimalistickým stylem. Necháte se lapit do jejích chapadel?

Pixers.cz

Když zvolíte správný dekor tapety, můžete ji kombinovat s více než jedním druhem obkladu. Celkový design bude působit jistější, promyšlenější a tím zároveň luxusnější.

Roomenvy.co.uk

Pro většinu z nás je kombinace dřevěného obkladu a tapety v koupelně neobvyklá. Ale výsledek je útulný, hřejivý… Jednoduše krásný, nemyslíte?

Interiordesig­nblogs.net

Keramický obklad může působit jako doplněk, použijete-li ho pouze v malé míře u umyvadla. Díky tapetě použité na celé stěny můžete mít v koupelně pocit, jakoby jste byli například v luxusním hotelovém apartmá. Tapety se zaslouží o konec sterilním a chladně působícím koupelnám.

Homedit.com

Oproti použití keramického obkladu je díky tapetě možné snadněji měnit vzhled koupelny.

Koupelna či toaleta je vhodným prostorem pro experimentování s výraznými nebo vtipnými tapetami. Půjdete do toho?

Houzz.com

Vybírat můžete z opravdu velkého množství grafických řešení, od jemných vzorů po opravdu designérské lahůdky.

Pixers.cz

Jemně sladěná barevnost a celkové decentní zařízení koupelny můžete oživit vtipnou, a přesto jemně působící tapetou použitou na jedné stěně.

Homedit.com

Řešení pro milovníky vintage stylu a vášnivé cestovatele v jedné osobě. Cestovat můžete nejen vsedě prstem po mapě…

Lonny.com
Vendula Dvořáková

Další podobné články

Přečtěte si také