Tak trochu jiné nádobí

Nerez je běžná klasika, jsou však příležitosti, kdy bychom mohli potřebovat i jiné druhy nádobí. Díky odlišnému materiálů mají jiné vlastnosti, což se může hodit. Takže tu je stručný přehled.

Plaisirsdelata­ble.ch

Litina

Ideální pekáče, které jsou potřeba k pomalému dušení, pečené. Na běžnou rychlou přípravu masa jsou však zbytečně těžké. Litinová pánev se bude velmi pomalu rozehřívat, s tím je potřeba počítat. Jenže když budete smažit řízky pro celou svatbu, oceníte rovnoměrné rozložení tepla po celém dně.

Litinové hrnce jsou na celý život, jsou však pro běžnou práci v kuchyni dost těžké (Staub)

Kulina.cz

S litinovou pánví asi nebudete vyhazovat palačinky ke stropu – pokud nejste sportovec. Někteří výrobci se snaží naroubovat litinu i na woky, ale to je úplný nesmysl. Asijská kuchyně používá naopak tenkostěnného nádobí a počítá s rychlými úpravami pokrmů, takže používat pomalu se rozehřívající se litinu je pro ně cizí.

Hliník

Používá se hlavně u pánví s nepřilnavou úpravou. Protože od hliníku bez úpravy se už ustupuje kvůli zdravotním důvodům (i když zdravotní závadnost vlastně nikdy jednoznačně prokázaná nebyla). Jinak e to totiž skvělý materiál pro pánve i hrnce – hliník výborně vede teplo.

Hliníkové nádobí se dnes nabízí v kombinaci s nepřilnavou vrstvou (Mauviel)

Thomasspoon.cz

Výrobci tedy zavedli výrobu hliníkového nádobí s nepřilnavou vrstvou. Je lehké, odolné, rychle se rozehřívá, je tedy vhodné pro každodenní využití. A lze na něm vařit, jak velí dnešní dietářská doba: s minimem tuku.

Kamenina

Kameninový pekáček je frajeřinka, bez které se lze samozřejmě obejít, ale na druhou stranu je pěkné, když máte kus nádobí, ve kterém můžete rovnou i servírovat. A se smaltovaným pekáčem po babičce moc parády neuděláte. Takže pokud třeba máte rádi lasagne, kameninový pekáček je pro ně ideálním favoritem. Na rozdíl od moderních laciných tenkostěnných pekáčků se nemusíte bát, že při krájené poškrábete dno a pokud vám neupadne na dlaždice, možná jej zdědí ještě vaše děti.

Kamenina patří mezi klasiku, vydrží téměř cokoli (Berghoff)

Bonami.cz

Nádobí z plastu

Nádobí z plastu určené do mikrovlnek či silikonové formy na pečení jsou běžné, ale v poslední době se už objevilo i plastové nádobí, které můžete dát i do běžné trouby. Jmenuje se Ultra plus a dodává ho firma Tupperware. Není tajemstvím, že tato společnost nepatří právě k nejlevnějším, takže stojí za to uvážit, zda toto nádobí patří do kategorie Musím mít. I když se pyšní tím, že se využívá při kosmických technologiích.

Vaříme zdravě s výrobky Tupperware

Dantellerduny­asi.wordpress­.com

Měděné nádobí

Jestli chcete být skutečně in, pořiďte si nádobí z mědi. Tento materiál patří mezi vynikající tepelné vodiče. Vnitřní povrchy bývají z cínu nebo nerezu. Cín vyžaduje větší péči, má však lepší vodivé vlastnosti, nerez je prakticky bezúdržbový.

Měděné nádobí bylo luxusem v minulosti, je tomu tak i dnes

Muzeumkolin.cz

Zato s vnější měděnou vrstvou si užijete, budete jej hodiny leštit, aby zůstal takový jako na letácích. Komu jde hlavně o rychlé, praktické vaření, určitě po měděném nádobí nesáhne, kdo však ladí svou kuchyni do stylu Country, je to dobrá volba.

Titanové nádobí

Správnější by bylo používat spíše termín nádobí s antiadhezivní titanovou vrstvou. Patří do nejvyšších cenových kategorií. Zdravý rozum říká, že pro hrnce na vaření je to vyhazování peněz, ale jsou lidé, kteří se nechají zlákat na celou sadu. Titanová vrstva má však určitě opodstatnění u pánví.

Titanové nepřilnavé vrstvy bývají odolnější než teflony, odpovídá tomu však i cena nádobí (TBP)

3dliving.cz

Teflonové nádobí

Tady platí to samé jako o titanu. Jenom s tím rozdílem, že teflonová vrstva má podstatně menší životnost. Představte si, jak často musíte měnit teflonovou pánev. Málokterá vydrží déle než dva roky. A to samé, jen o něco delší dobu, budete zažívat s teflonovým hrncem. Rozhodně vám toto nádobí nevydrží celou generaci. Nepřilnavá vrstva je báječná, ale odůvodnitelná třeba pro rendlík, ve kterém budete každé ráno vařit mléko s ovesnými vločkami, anebo podobné pokrmy, které mívají tendenci se přichytávat.

Teflonové nádobí má výhodu v nepřilnavé vrstvě, je otázkou, zda to pro běžné vaření není zbytečné (Giset)

Giset.cz
Marek Burza

Další podobné články

Přečtěte si také