Tabule - nový fenomén

S pomocí tabulové barvy dokážete z každého povrchu vytvořit užitečnou, plně omyvatelnou plochu. Vytvořte v jakékoli místnosti tabuli na poznámky, vzkazy, na umělecké kreace nebo vtípky.

Laurathomasin­teriordesign

Tabulové plochy jsou výborným interiérovým doplňkem a tvůrcem stylu interiéru. Zároveň jsou funkční a je s nimi legrace. Díky tabulové barvě můžete za pár korun bytu dodat zábavu a originalitu. Je třeba se tohoto řešení nebát, najít vhodné místo a zvolit správný postup. Pojďte se inspirovat a dozvědět se, jak na to!

Nebojte se čistění tabule. Stačí vlhké houba nebo papírový ručník. Tabule nikdy nebude dokonale čistá – to je právě její kouzlo.

… vyberte vhodné místo

Chcete tabulí doplnit váš pracovní koutek? Nebo byste ji rádi měli v kuchyni, abyste si psali poznámky, co vše nakoupit? Nebo do dětského pokoje? Nebo prostě plochu, kde si rodina bude moct nechávat vzkazy a kreslit různé srandičky?

K pracovnímu stolu si můžete pověsit obraz, který budou tvořit vaše poznámky a nákresy. Zarámování dodá tabuli šmrnc a styl.

Blog.styleesta­te.com

Skříně nemusí sloužit pouze ukládání věcí. Jejich povrch díky tabulové barvě může být v pracovně výborným poznámkovým blokem nebo plochou pro vybití kreativity.

Pierwszykrokwchmu­rach.wordpres­s.com

Na tabuli můžete proměnit plochy, které byste nejraději oku skryli. Například dveře do spíže nebo do šatny. A zkuste je doplnit také magnetickou barvou.

Tímto způsobem můžete „schovat“ například šatní dveře na chodbě. Ideální místo, kde se může vyřádit celá rodina.

Houseofarch.com

Když se váš potomek zabere do kreslení, nebudete o něm ani vědět… A jak sami vidíte, i na stěnu, která je celá natřená tabulovou barvou, můžete pověsit poličky, hodiny, obrázky… Je pozadím pro všechny doplňky stejně vhodným, jako klasické interiérové barvy. Možná snad i víc atraktivnějším, co myslíte.

Hopskoch.blog­spot.cz

… vyberte barvu

V žádném případě nemusíte volit pouze klasickou černou barvu. Prodejce je schopen vám namíchat jakýkoli odstín ze svého míchacího systému.

Ty tam jsou doby, kdy tabule musela být černá nebo tmavě zelená, jako ta školní. Můžete si nechat namíchat barvu, kterou budete chtít. Světle modrá vypadá krásně a kdo by od ní čekal, že dokáže být tabulí?

Pinterest.com

Pokud zamýšlíte tabuli pro vaše děti, dopřejte jim ze začátku pouze menší plochu. Uvidíte, jestli by ocenili celou stěnu.

Tabule svými barvami dokáže s interiérem kouzlit. Rozhodně prostoru přidá na hodnotě.

Knottinghillin­teriors.com

Nedokážete se rozhodnout, jakou barvu zvolit? Vyzkoušejte jich klidně víc najednou.

Knottinghillin­teriors.com

Šedá tabule příjemně ladí se světle modrou výmalbou kuchyně. I kdybyste na ni psali jen výjimečně, díky možnosti výběru tabulových barev bude tabule nenápadnou součástí prostoru.

Onekindesign.com

… očistěte plochu a opravte případné poškození, trhliny apod.

Řiďte se návodem podle výrobce barvy. Určitě plocha bude muset být odmaštěná a zbavená prachu. Určitě je lepší vyspravit na stěně všechny trhliny a nerovnosti, které by se barvou zvýraznily, a také by bránili kreslení křídou.

Aby stěna alá tabule vypadala neodolatelně, musí být podklad bezchybně hladký.

Houzz.com

Pokud plánujete tabuli používat často, nedělejte ji za postelí, nad postýlkou a u dalšího čalouněného nábytku, který je ideálním lapačem barevného prášku z kříd.

V ložnici si za čelem postele můžete vytvořit vlastní dekor. Pozor však na prach, který při kreslení z křídy vzniká.

Meyupa.com

… použijte lepicí pásku pro ohraničení plochy plánované tabule

Vytyčte si rozměry a tvar. Lepicí páska vám umožní vytvořit přesné a rovné okraje tabule.

Tabule v jídelně, kde se potkává celá rodina, může být pomocníkem pro příjemně strávené chvíle.

Chictip.com

Tabulové plochy mohou tvořit zajímavé tvary. Při použití takto výrazných kontrastních barev půjde o dominantní prvek v prostoru.

Pinterest.com

… použijte tabulovou barvu

Pro její aplikaci můžete použít váleček nebo štětec. Počet aplikovaných vrstev barvy záleží na vašem podkladu, ale většinou bývá doporučováno aplikovat nátěry dva. I když se většinou všichni těšíme na výsledek a chceme ho co nejrychleji, je dobré si předem přečíst rady výrobce. Na našem trhu lze pořídit 250ml přibližně od 200 Kč a toto množství by vám mělo vystačit asi na 1m2 ve dvou vrstvách nátěru.

V koupelně můžete velmi netradičním způsobem vytvořit vlastní dekor „obkladu“, který snadno obměníte podle vaší nálady. Pokud zvolíte mělčí umyvadlo, měli byste počítat s tím, že bezprostředně za ním se kresba na stěně bude častěji smývat odstřikujícími kapkami vody.

Lifemadepretty­.tumblr.com

V koupelně se tabule může objevit různými způsoby. Můžete natřít celou stěnu, a pokud chcete přece jen použít keramický obklad pro koupelny tradiční, na obrázku vidíte, že tabulové barvy se vzdávat rozhodně nemusíte. A další výhoda? Tabule si bude rozumět s vintage stylem i s moderním interiérem.

Busydoor.co

… zkuste tabulovou barvu doplnit magnetickým nátěrem

Ten můžete použít samostatně pod klasický barevný nátěr stěn, ale také jím můžete přidat hodnotu vaší nové tabuli. A to ocení nejen děti. Aplikuje se pod tabulovou vrstvu. Můžete koupit různě velká balení. Nanáší se ve dvou až třech vrstvách a s balením o hmotnosti 2kg, které odpovídá 1 litru, natřete přibližně 2 – 2,5 m2 plochy. Toto balení koupíte přibližně za 900 Kč.

Využití tabulové zdi s magnetickým nátěrem nezná meze. Kreslete křídami, pověste obrázky pomocí magnetů, ozdobte stěnu zavěšenými obrazy… Napadají vás další možnosti?

Cocoonhome.com

Nepoužívejte příliš tvrdé křídy, které mohou zanechat rýhy. To, že z nich bude méně prachu, není pravda.

… je libo tabuli raději nalepit?

Na trhu je možnost koupit nálepky s tabulovým povrchem. Toto zjednodušení jistě spousta z vás ocení. Můžete vybírat jak z různých tvarů, tak si můžete koupit pásy fólie, které použijete buď v pruzích, nebo si vyřežete vlastní dekoraci.

Vaší fantazii se meze nekladou. Stačí si udělat šablonu nebo předkreslit tvar na stěnu a pak jednoduše tabulovou barvou vybarvit. Ale použít tabulovou lepící fólii bývá někdy opravdu jednodušší.

Mumsgrapevine­.com.au

Tabulové fólie nemusíte lepit pouze na stěny. Plnohodnotně plní svou funkci také na nábytku. Můžete najít bílé tabule, na které lze psát fixy.

Fugu.cz

Tabulový povrch může být součástí barevných nálepek. Krásné řešení, jak napsat například vzkaz. A každý den potěšit vzkazem novým.

Lepeeto.cz

Koupíte-li si tabulovou fólii v metráži, její využití je opravdu rozmanité.

Tapety-samolepky.cz
Vendula Dvořáková

Další podobné články

Přečtěte si také