Sklokeramické desky

Sklokeramické des­ky jsou na cenovém dně, za minimum získáte komfort

Sklokeramické desky byly před dvaceti lety symbolem přepychu. Dnes už si ji díky agresivní cenové politice výrobců může dovolit prakticky každý a elektrické varné desky s litinovou plotýnkou už prakticky na trhu nenajdete. Výjimku tvoří nejlevnější jedno- nebo dvouvařiče a ty nejlevnější samostatně stojící sporáky. Takže vybavení patřící dnes spíš na chalupu nebo chatu než do běžné domácnosti.

Miele

Proč kupovat sklokeramickou desku

Fagor

Kdo je zvyklý na litinovou plotýnku, přestane trpět neustálým čekáním, kdy že se konečně ten sporák rozehřeje. Kdo na podobné plotně vařil, možná si vzpomene, jak se musel zpočátku učit vybalancovat nastavení teploty tak, aby to “bylo tak akorát”. Je však pravda, že jakmile se plotna rozehřála, držela spolehlivě teplotu a naopak vás naučila využívat zbytkové teplo.

Dnes potřebujeme mít všechno hned, proto chceme, aby se deska rozehřála bleskově. Pár let trvalo, něž si výrobci našli optimální způsob, jak rychlého rozehřátí dosáhnout. Nakonec se se naprosto pravidelně setkáme s takzvanými hi-light zónami, což je kombinace elektrické spirály s halogenovou trubicí, která rozehřeje a pomáhá rychlejšímu roztopení plotny. Navenek to vnímáme jako rudou záři pod hrncem.

Občas se můžete ještě setkat například s termínem HighSpeed, což by mělo znamenat další urychlení rozehřátí desky (asi o 20 %) díky použití speciálního materiálu keramiky s vyšší vodivostí. Pozor na desky, které lákají na možnost jednofázové připojení. Při běžném 16ampérovém jističi nikdy nebudete moci využít jejich výkon.

S ovládáním se tolik nespěchá

Některé desky mají škrabku přímo v základní výbavě

Siemens
U některých desek se objevují vychytávky společné s indukčními, tedy funkce Stop&Go, případně regulace teploty tahem, což může být prospěšné. Ale vzhledem k tomu, že na sklokeramice se tolik nekvaltuje, není to taková nutnost, plotýnka má stejně setrvačnost.Daní za nižší cenu je méně snadné čištění. Neznám kuchaře, kterému by nikdy neutekla voda z hrnce. U sklokeramické desky se tekutina dostane přímo na rozžhavený povrch. Co se stane potom, si umíte představit.
Tip:

Po hrubé údržbě by měl přijít na řadu čisticí sprej na desky, bez pravidelné údržby vypadá sklokeramická deska velmi brzy zoufale. Podívejte se například na návod na čištění výrobce Siemens

S rozpáleným povrchem si neporadíte a než plotýnka zchladne, stačí se polévka do povrchu pěkně zapéct. Proto se téměř jako povinné příslušenství prodává škrabka na sklokeramiku. Její koupě (stojí pár korun) vám udělá víc radosti než koupě samotného sporáku.

Co by nemělo chybět

Naprostým základem je u sklokeramické desky ukazatel zbytkového tepla, ten nechybí u drtivé většiny výrobků. A když chybí, tak většinou jen u levných dvojplotýnek, ty si do domácnosti asi kupovat nebudete. Jde o to, že u sklokeramického sporáku se teplo na hrnec přenáší z topného tělesa přes sklokeramickou desku a teploty kolem 200 °C nejsou výjimečné. Jakmile plotýnka trochu vychladne, ztratí se její červená barva, vysoká teplota však zůstane a nic než barevná kontrolka zbytkového tepla nás před popálením nechrání.

Kuchař, kterému záleží na tom, aby si vaření užíval, bude hledat multizónu. Sklokeramická deska (na rozdíl od indukční) si neumí ohřát jen plochu pod hrncem. Je třeba zapnout takový průměr plotýnky, jaký hrnec právě chcete použít.

Když dáte malý hrnec na velkou plotýnku (třeba proto, že ostatní už máte obsazené), budete plýtvat energií. A naopak – když na malou plotýnku postavíte velký hrnec, nebudete prohřívat celé dno a zpomalíte vaření, nerovnoměrně provařujete jíšku nebo cibulku a o to víc musíte míchat. Čím víc multizón máte, tím bude varná deska univerzálnější.

Princip ohřevu sklokeramické desky

PRE

U této desky se s malými kastrůlky nepočítá

Concept

Pokročilá deska s multizónomi a tahovým ovládáním

AEG
Marek Burza

Další podobné články

Přečtěte si také