Skleněné pracovní desky

Skleněná pracovní deska působí lehce, čistě, a zároveň luxusně. Máte obavy, že sklo nic nevydrží? Omyl. Tvrzené sklo totiž splňuje nejpřísnější požadavky na odolnost.

Pelckuchyne.cz

Skleněná deska je velice moderním prvkem, který se objevuje v domácnostech poměrně krátkou dobu. Často se setkáváme s názorem, že skleněné desce málokdo věří, protože sklo je vnímáno jako křehký materiál a každý si představí situaci, jak by došlo hned k jeho rozbití. Skla používaná na pracovní desky jsou speciálně upravena temperováním, co zabezpečuje neobyčejnou pevnost pracovní plochy a úchvatné tepelné vlastnosti.

Vlastnosti

  1. stoprocentní neporéznost materiálu
  2. biologický neaktivní
  3. sterilní a hygienické, ideální pro spotřebitele citlivé na plísně a bakterie
  4. neomezený výběr barev (dle vzorníku RAL nebo NCS)
  5. tvrdé a pevné
  6. odolné vůči chemikáliím a vysokým teplotám, na povrch lze bez obav položit rozpálený hrnec

Cena pracovní desky ze skla: 7000 Kč za běžný metr

Skleněná pracovní deska s dřezem montovaým zespodu

Utulnydum.cz

K výrobě skleněné pracovní desky se využívá sklo, které se opracuje na požadovaný rozměr, se všemi otvory a výřezy. Sklo se v peci nejdřív ohřeje na vysokou teplotu, díky které se eliminuje pnutí na minimum a následuje prudké zchlazení. Tento proces nazýváme kalením. Na jeho základě se mění krystalická mřížka a sklo je desetinásobně pevnější a pružnější. Norma říká, že vydrží teplotní rozdíl 250–300ºC. Skleněná deska se podkládá na nosnou laminovanou dřevotřískovou­ desku.

Nevýhodou skla, hlavně při lesklé povrchové úpravě jsou viditelné stopy prstů. Taktéž nelze předejít přiznaným a viditelným spojům.

Hrany pracovních desek můžou mít různé opracováni. Ať už standardní leštěné či matné hrany, nebo elegantní fazetu. Také je možné vytvořit speciální zakončení skla v rozích, vybrat se dá s různých rádiů a zaoblení nebo ostrého zakončení desky.

Žaneta Flajžíková

Další podobné články

Přečtěte si také