Retro obklady do kuchyně

Rádi byste vaší kuchyni dodali nádech retro stylu, ale nevíte jaké obklady se pro takovou volbu hodí? Nechte se inspirovat našimi příklady.

Maag-czech.cz

Vzorované retro obklady

U vzorovaných typů obkladů je velmi důležité s jakým stylem kuchyňské linky je zkombinujete. Pokud jimi obložíte jednoduchou moderní kuchyňskou linku, bude celek také působit velmi moderně a zároveň nadčasově. Drobný vzor takovou kuchyni navíc zpestří a zútulní. Je však důležité se vzorem nakládat opatrně a kombinovat ho spíše s jednobarevnou linkou, aby výsledek nepůsobil příliš kýčovitě. Obklad také nejlépe vynikne, pokud bude vaše kuchyňská linka laděná přímo do odstínů černobílé.

Velmi moderní interiér lze s retro obklady výborně kombinovat, dodají mu na větší útulnosti.

Rustikalni-dlazby.cz

Pokud si nejste jistí, zda-li je retro styl pro vás ten pravý, můžete si pořídit obklad, který na hranici tohoto stylu pouze mírně balancuje, ale je spíše designový

Davidarchitek­ti.cz

Rustikální obklady nemusí být nutně vícebarevné, velmi dobře působí také v černobílém provedení, které vám navíc umožní větší volnost ve výběru barvy kuchyňské linky.

Designville.cz

Pokud jste zastánci spíše tradičního stylu kuchyní, není problém s nimi retro obklad také vhodně zkombinovat. Je třeba vybrat obklad spíše s lesklým druhem povrchu, který nepůsobí tak moderně. Styl vzoru by měl také více inklinovat k tradičním dekorům.

Retro obklad, který je na pomezí tradičního a moderního pojetí. Pestrobarevný vzor inklinuje spíše k modernímu retro dojmu, avšak lesklé provedení evokuje obklady tradičnější.

Retro-obklady.cz

Typický retro obklad v tradičním pojetí, který se hodí především do venkovských kuchyní. Kombinace modré a bílé barvy byly v dřívějších dobách velmi běžné.

Usite.cz

Pokud si vyberete obklad s rostlinnými motivy, jistě neuděláte chybu. Takový kuchyň bude mít ovšem částečně rustikální nádech. Je-li vám však takový styl velmi blízký, možná by se vám mohli líbit spíše Rustikální obklady do kuchyně, které mají oproti retro obkladům větší patinu a dojem rukodělného výrobku s venkovským nádechem.

Vinci-projekt.cz

Jednobarevné retro obklady

Nejčastěji tyto obklady seženete v bílém provedení, které vám dává volnost ve výběru barvy kuchyňské linky.

Eden-koupelny.cz

Pokud máte raději jednoduší pojetí obkladů a nejste přímo zastáncem vzorů a ornamentů, můžete si vybrat jednobarevné obklady, které vyvolávají retro dojem pouze svým tvarovým a povrchovým provedením. Jedná se o obklady s výrazně vystupujícím reliéfem , které vytváří dojem naskládaných „cihliček“. Jsou vyráběny lesklé v různých barevných provedeních, které můžete šikovně kombinovat.

Velmi efektivního retro dojmu dosáhnete kombinací bílé a modré barvy.

Eden-koupelny.cz

Pro milovníky tradičnějšího stylu lze tyto obklady doplnit obkladačkami s dekorem.

Retro-obklady.cz

Ceny retro obkladů

Jelikož jsou retro obklady prováděny jako keramické mají relativně příznivou pořizovací cenu, která se pohybuje v rozmezí 1000 – 2000 Kč/m2 dle výrobce a konkrétního provedení. Obecně platí, že obklad se vzorem či matným povrchem bude dražší nej jednobarevný lesklý.

Tereza Fišerová

Další podobné články

Přečtěte si také