Pracovní desky z přírodního kamene

Přírodní kámen je tradičním materiálem, jehož oblíbenost v posledních letech znovu vzrůstá.

<img alt="" class=„img-responsive img-height-limit clickable showImageBrowser lazyLoad“ data-original=„https:/­/s.favi.cz/sta­tic/images/ar­ticle/0001/03/­730/oeqs7vmko­az9r85mqv5kxvzrrqod­tc9c89gt2a.jpg“ data-image-browser-name=„article­DetailImages“ data-image-browser-hash=„oeqs7vmkx0o­az9r85mqv5kxvzrrqod­tc9c89gt2a“ /> Hanak-nabytek.cz

Není součástí jen rustikálnější formy bydlení, ale právě naopak. Architekti i dizajnéři jej houfně užívají v interiérech, především na obkladech stěn, v kuchyních ale taky v exteriéru. Jelikož jde o čistě přírodní kámen, každá deska představuje originální a nenapodobitelnou ukázku přírody. V kuchyních se používá především žula, díky svým ideálním vlastnostem. Na druhém místě je to mramor, hodící se vzhledem k jeho vyšší nasákavosti spíše do koupelen.

Přírodní kámen je nenahraditelný, často se můžeme setkat s názorem, že vše ostatní je jen napodobenina, která podléhá módním trendům. Kromě toho, že je využíván už tisíce let, má nenahraditelné technické vlastnosti například tepelné, mrazuvzdorné, izolační, vlhkuvzdorné a také se jedná o BIO produkt. Jde o originální materiál, který je luxusní, výjimečný a nevyjde nikdy z módy.

Žaneta Flajžíková

Další podobné články

Přečtěte si také