Moderní koupelna

Nezaujal vás ani jeden z předchozích stylů a rádi byste dali přednost koupelně, která odpovídá současnosti? Nechcete si půjčovat nápady z dob dávno minulých? Využijte všech soudobých materiálů, prvků, technologií a směle se pusťte do zařizování.

Espacioliving.com

Současným trendem jsou povrchy s minimem spár (velkoformátová dlažba a obklady, stěrky, voděodolné nátěry).

Najdiarchitek­ta.cz
Decorationtren­d.com

V koupelně je na zemi položená dlažba a vnitřek sprchového koutu je obložen skleněnými tabulemi.

Templaexpress.com

Takzvaný neviditelný (a také bezbariérový) sprchový kout. Odtokový žlab je osazený přímo v podlaze. Od toalety je oddělen skleněnou stěnou na výšku podlaží. Na levé straně tvoří povrchy stěrka.

Templaexpress.com

Dále jednoduchá základní barevnost (bílá, černá, šedá, písková) a zařizovací předměty zavěšené na stěnách. V koupelně se materiálově či barevně zvýrazňují jednotlivé zóny (sprcha, toaleta, vana).

Oblíbená základní barevnost – šedá, bílá, dřevo. Současný prvkem je velké zrcadlo lepené přímo na stěnu.

Archdaily.com

Pokud vám černo bílá kombinace přijde příliš nudná, můžete ji narušit dřevěnou plochou. V tomto případě podlahou. Dřevo můžete použít ale i na nábytek nebo obklad méně namáhané stěny.

Life1nmotion.tum­blr.com

Koupelny v tmavém odstínu mají soukromou, intimní atmosféru. Zajímavě budou vypadat matné povrchy v podobě stěrky, netypického obkladu nebo omyvatelné barvy.

Dailymail.co.uk

Pěkný příklad toho, jak se dá barevně oživit neutrální černobílá koupelna. Pokud se vám výrazné žluté doplňky a nábytek časem okoukají, dají se jednoduše vyměnit aniž byste museli bourat celou koupelnu.

Bhg.com

Velkoformátový obklad doplňuje mozaika. Často se také setkáme se sklem. Používá se jak k obložení stěn, tak oddělení sprchových zón. Ty již netvoří uzavíratelně boxy, ale spíše volný velkorysejší prostor s podlahovou vpustí. Základní barevnost může být doplněna jednou barvou výraznější.

Apartmentdiet.com
Behance.net
Apartmentthera­py.com
Freshome.com

Moderní koupelna je jednoduchá až minimalistická s čistými liniemi a nadčasovou barevností. Pokud vás zaujal právě tento styl, inspirujte se dál našim článkem Koupelnové trendy 2015.

Interiordesig­nmagazine.tum­blr.com
Designattractor­.com

Ačkoliv jsou právě teď v kurzu spíše tlumené přírodní odstíny, nemusíte se bát ani výrazných barev. Tady jsou barevné stěny obloženy keramickou mozaikou a na podlaze doplněny dlažbou velkého formátu. Všimněte si také, že barva vždy vymezuje určitou zónu v koupelně. Vlevo sprchový kout, vpravo hlavní stěnu s umyvadlem.

Espacioliving.com
Lucie Surá

Další podobné články

Přečtěte si také