Matrace z Flexifoam pěny

Flexifoam je nová generace PUR pěny s vylepšenými parametry. Při své cenové dostupnosti vyniká tvarovou odolností a elasticitou.

Matracetropico.cz

Nová generace PUR pěny jsou stále dokonalejší – mají pořád vyšší tvarovou stálost a jsou pružnější. Stejně tak moderní kompaktní pěna Flexifoam vyniká vysokou elasticitou a přitom odolností.

Matrace s pěnami Flexiofoam patří k cenově nenáročnějším, dají se pořídit zhruba od čtyř do deseti tisíc korun. Vyvinula ji jako svůj originální materiál a vyrábí ji firma Hilding Anders ČR. Mezi jejimi pěnovými matracemi značky Tropico jsou také ty z nové pěny Flexifoam.

Matrace FOX z pěny Flexifoam s podélnou perforací; v postranní modré ploše pěny Flexifoam jsou vidět průduchy poměrně velkého průměru.

Lh4.ggpht.com

Flexifoam pěna se vyznačuje velmi dobrou průdušností a střední tvrdostí. Neslehává se, je houževnatá a dlouhodobě drží svůj tvar, takže dosahuje vysoké životnosti. Říká se, že v těchto parametrech dosahuje kvality studené (HR) pěny.

Matrace FOX z pěny Flexifoam s podélnou perforací; v postranní modré ploše pěny Flexifoam jsou vidět průduchy poměrně velkého průměru.

Matracetropico.cz

Matrace z ní jsou vhodné pro aktivní sportující osoby i mladší věkové kategorie běžných váhových kategorií.

Na Fénixu se dá spát čtyřmi různými způsoby

Za využití speciální šikmé klínové konstrukce a příčných otvorů v pěnách Flexifoam vznikla například 20 centimetrů vysoká matrace Fénix. Podélný řez dělí dvě šikmo seříznuté poloviny pěny a tímto nápaditým řešením s různě velkými průduchy je pěna nakombinovaná tak, že matrace dosahuje celkem čtyř různých tuhostí. Ty si můžeme vybírat a měnit podle aktuální chuti nebo fyzického stavu.

Matrace FÉNIX se šikmo seříznutou pěnou Flexifoam. Tato klínová konstrukce dovoluje spát celkem na čtyřech různě tuhých plochách matrace.

Movira.cz

Běžná partnerská matrace se převrátí – a je měkčí nebo pevnější, s různou tuhostí ložné plochy. Tato matrace dosahuje ale celkem čtyř různých druhů komfortu tím, že se dá nejen převrátit na druhou stranu, ale navíc otočit (stranu hlavy ke straně nohou). Takže je možné ležet čtyřmi způsoby a pokaždé je tělo jiným způsobem podepřeno. Navíc se tím matrace souměrně opotřebovává a dosahuje vyšší životnosti. Matrace je cenově dostupná; prodává se v cenách kolem 4500 korun.

Schéma matrace FÉNIX – na řezu jsou vidět zvětšující se průměry perforace. Možnost spaní na čtyřech různých tuhostích závisí na tom, jak matraci převrátíme a na tom, jestli si lehneme hlavou (otočíme se) k největšímu nebo nejmenšímu perforování.

Movira.cz

Matrace s Flexifoam pěnou jsou variabilní a vyrábějí se v mnoha typech, počínaje jednoduchými monobloky (matrace obsahující pouze pěnu typu flexifoam) a konče složitými sendvičovými matracemi se zónováním.

Flexifoam si rozumí s lamelovým roštěm

Provzdušňování nových typů pěn flexifoam je kvalitní a podobá se cirkulaci vzduchu v matracích ze studené HR pěny. Větrání je ale třeba vždycky napomoci volbou vhodného roštu, nehledě na to že ten přinese vyšší komfort spaní svými předpjatými lamelami a navíc možností polohování. Flexifoam matrace se tedy doporučuje pokládat na lamelový rošt, který zlepší jejich anatomické vlastnosti a prodlouží životnost.

Ukázka různě vysokých matrací. Modrá pěna uprostřed matrace (jádro) je Flexioam, svrchní oranžová je bio viskoelastická pěna. Ta je na jedné straně matrace hladká, na druhé opatřena masážním profilem.

Matrace-best.cz

Matrace z Flexifoam pěny kombinované s RE pěnou

Někdy se také vyskytují ve spojení s pevnou pojenou RE pěnou. Tato pěna se vyrábí z drcených zbytků matrací pod vysokým tlakem, čímž dosahuje vysoké objemové hmotnosti. Proto vylepšuje stabilitu a tuhost jádra a zvyšuje nosnost matrace.

Tip:

Matraci s 3D rainbow technologií na povrchu je vhodné položit na pevný lamelový nebo laťkový rošt.

Příkladem výhodného spojení pěny Flexifoam s pevnější RE pěnou v nitru matrace (coby stabilizační vrstvou) je sendvičová matrace MAXI KING Tropico. Opět se zde kombinuje několik pěn různého charakteru a tvrdosti. RE vnitřní vrstva propůjčuje matraci tuhost a delší životnost. Výsledná matrace má dobré ortopedické vlastnosti a střídat se na ní dá spaní na měkké (3D Rainbow) straně anebo na tvrdší straně.

Matrace MAXI KING.

Matracetropico.cz

Takzvaná 3D rainbow strana matrace je k tělu velmi šetrná. Pokožku těla (zad nebo boků) stimuluje a uvolňuje svaly. Děje se to tak, že masážní výběžky na povrchu matrace jemně masírují a tím prokrvují. Navíc 3D technologie přináší matraci větší vzdušnost a pružnost. Podklad se také lépe přizpůsobuje tělu.

Co je 3D Rainbow technologie

Matrace s ložnou plochou 3D Rainbow, je rychle a snadno rozpoznatelná. Její povrch není hladký ani jen jemnězvlněný, ale doslova trojrozměrný, se silnými masážními výstupky (3D). A protože každá pěna použitá na tyto výstupky je jiné barvy, připomíná celek duhu (rainbow).

Alena Gembalová

Další podobné články

Přečtěte si také