Kuchyně s barem

Barové posezení promění vaši kuchyň v moderní prostor, který je navíc velmi praktický. Vaše stolování bude více pestřejší, neboť si budete moci vybrat jestli zasednete s rodinou k jídelnímu stolu či jen tak narychlo pojíte u barového pultu. Kuchařům a kuchařkám navíc může další člen rodiny sedící u baru dělat při vaření příjemnou společnost.

Home-designing.com

Správné rozměry

Rozměry kuchyňského baru se mohou v různých kuchyních výrazně lišit. Záleží na tom, zda si přejete klasický vysoký barový pult či stále oblíbenější bar ve výšce vaší pracovní desky. Obecně by se však měla výška baru pohybovat mezi 90 – 110 cm, takže pokud chcete zarovnat bar s kuchyňskou linkou, je třeba ji mít alespoň 90 cm vysokou, což dnes však není nijak neobvyklý rozměr, neboť populace už je vyšší než za časů našich babiček.

Nejdůležitější je dostatek prostoru mezi pultem a barovou stoličkou, který by měl být v rozmezí 20 – 30 cm. Půdorysně je pak potřeba na jedno barové sezení šířka 55 cm.

Tereza Fišerová

Pohodlné sezení

Aby se vám u barového pultu dobře sedělo, je nutné pod ním vytvořit dostatečné místo pro nohy. Docílit toho můžete vykonzolováním barové (pracovní) desky či zapuštěním zákrytu pod pultem. Jedině tak se budete moci otočit čelem k baru a nesedět zkrouceni bokem.

Vzniklý prostor navíc můžete velmi prakticky využít pro zasunutí barových stoliček ve chvílích, kdy je nepoužíváte a nebudou vám tak překážet v prostoru (hodí se především v malých bytech).

U takového baru se vám nebude sedět příliš pohodlně, přitom by stačilo jen vykonzolovat dřevěnou krycí desku alespoň o 20 cm.

Cadtip.eu

Některá barová sezení jsou navržená přímo jako sestavy, které do sebe výborně pasují.

A-v-designs.com

Dostatečné osvětlení

Není to sice nezbytně nutné, ale je výhodné zajistit dostatečné osvětlení barového pultu. Jednak se vám bude lépe koukat do talíře a na druhé straně máte možnost vybrat zajímavá svítidla, které dodají vašemu baru ten správný šmrnc.

Pokud zvolíte menší zavěšená svítidla, pamatujte, že velmi dobře vypadají pokud se umisťují v trojicích.

Jetsonhome.com

5 nápaditých barů pro vaši inspiraci

  1. Barový pult může být zhotoven v kontrastním materiálu či barvě oproti vaší kuchyňské lince. Výsledný dojem bude hravý, pestrý a vaši kuchyň příjemně ozvláštní.

Myslete na to, že kontrastní barový pult se hodí především do kuchyní, které jsou jednoduché až minimalistické a v nepříliš výrazných barvách.

Photokitchenblog­.com
  1. Velmi efektně bude působit, pokud do vašeho baru zabudujete speciální nasvícení. Po večerech si tak ve vaší domácnosti můžete navodit dojem luxusního baru.

Barvu světla můžete například zkombinovat s barovými stoličkami.

Resourcedir.di­rectory.com
  1. Barové posezení nemusí být nutně tvořeno klasickými stoličkami, dobře může posloužit i netradiční lavice navržená na míru.

V menších domácnostech může taková lavice nahradit klasický jídelní stůl se židlemi.

Svet-bydleni.cz
  1. Pokud se vaše kuchyň nachází v podkrovním prostoru, můžete barový pult spojit s viditelnými prvky střešní konstrukce.

Barový pult nemusí být nijak velký, bohatě stačí dvě místa k sezení, pokud však neplánujete ve vaší kuchyni pořádat bujaré večírky.

Designatak.cz
  1. Pokud se nebojíte experimentovat, zkuste si nechat navrhnout originální barové stoličky přesně pro váš styl interiéru.

Pokud máte něčím specifický interiér, byla by škoda ho vybavit tuctovými stoličkami z katalogu.

Rialnodesigns.com
Tereza Fišerová

Další podobné články

Přečtěte si také