Koupelnové trendy 2015 - 1. část

Současné koupelnové trendy můžeme shrnout do několika bodů. Hlavními poznávacími znaky moderní koupelny jsou povrchy v přírodních odstínech s minimem spar (velkoformátové dlažby, obklady a stěrky), volná podlaha díky zařizovacím předmětům a nábytku zavěšenému na stěnách a bezbariérový sprchový kout dělený pouze skleněnou stěnou. Soudobá koupelna je zkrátka jednoduchá, střídmá a elegantní. Pojďme se na ni ale podívat podrobněji

Ebarch.cz

Moderní povrchy

Pozornost je díky užití netypické oblázkové mozaiky soustředěna na relaxační zónu s vanou.

Earch.cz

Pozornost je díky užití netypické oblázkové mozaiky soustředěna na relaxační zónu s vanou.

Earch.cz

Už dávno odzvonilo obkladům v pastelových barvách (pistáciová, meruňková) a ozdobným listelám, které oběhnou celou koupelnu. Současná koupelna se vyznačuje podtržením logiky fungování. Jednotlivé zóny jsou v rámci celého prostoru materiálově či barevně zvýrazněny. Například tak, že dlažba vyběhne i na stěnu přizdívky toalety, sprchový kout je proveden v jemné mozaice, nebo stěny relaxační části pokrývá namísto obkladu stěrka.

Insidecor.cz
Newwork.cz/

V této koupelně je vanová část zvýrazněna „vyběhnutím“ dlažby až na stěnu. Díky návaznosti spár sobí podlaha i stěna jako jeden celek.

Velké formáty dlaždic v neutrálním šedém odstínu vybíhají i na stěnu. Spáry na sebe dokonale navazují a podlaha se stěnou tvoří jeden celek. Neutrální barva je doplněna a celá koupelna zpestřena jemnou mozaikou.

Ellement.cz

V centru zájmu designéru se ocitají přírodní a neutrální odstíny (bílá, černá, šedá, zemitá hnědá, krémová…) nebo naopak barvy veselé a výrazné (svěží zelená, tyrkysová, lila…). V případě obkladů a dlažeb mají přednost formáty velkých, převážně obdélníkových rozměrů. Často doplněné mozaikou. Velkým trendem jsou pak povrchy bezesparé. Ty mohou být tvořeny buď stěrkou nebo obkladem z jednoho kusu skla.

V návrhu je stejného obkladu použito i u navazující kuchyňské linky. Užití omezeného druhu materiálů a barev v rámci celého bytu patří k dalším současným trendům.

A1architects.cz

Veselá barva drobné mozaiky doplněná bílými zařizovacími předměty a dostatečným osvětlením. To je svěží soudobá koupelna.

A1architects.cz

Přijdou vám tato řešení nudná? Ještě nejsme u konce. Mezi další trendy patří také obklady s tapetovými dekoracemi a retro vzory. Pokud je správně nakombinujete s povrchy jednobarevnými, dokáží vaši koupelnu neuvěřitelně oživit. Využít můžete i jednobarevných obkladů různých velikostí (pozor, vždy z jedné série) seskládaných do zajímavé grafické mozaiky.

Namísto dlažby uplatnili architekti na podlahu stěrku v přírodním odstínu.

Ellement.cz

Stěny nejvíce namáhané vodou obložili skleněnými tabulemi velkého formátu. Méně namáhané stěny jsou opatřeny voděodolným nátěrem.

Ellement.cz
Insidecor.cz

Bezesparé povrchy se lépe čistí a bílý nátěr cihel uzavírá jejich strukturu a zabraňuje nadbytečné prašnosti. Barevné ladění je neutrální a nadčasové.

Manners.nl

Probarvená tmavá stěrka se objevuje na stěnách. Původní stěny z režných cihel jsou natřeny bíle.

Designgate.info

V této koupelně je stěrkou přírodní barvy kromě podlahy řešena také umyvadlová deska.

Novinka firmy Raco – kalibrované dlaždice série DECO využívající původní vzory z 20. a 30. let.

Homebydleni.cz

Na obrázku rekonstruované koupelny ve funkcionalistické vile můžete vidět kombinaci retro dlaždic a velkoformátového obkladu v šedé cementové barvě.

Rako.cz

Jednoduché vzory inspirující se historií – série 1900 od firmy Los Kachlos

Los Kachlos

Jednoduché vzory inspirující se historií – série 1900 od firmy Los Kachlos

Los Kachlos
Lucie Surá

Další podobné články

Přečtěte si také