Koupelna ve stylu provence

Styl jižní Francie to je slunce, světlo a příroda. Nechybí romantický nádech a kouzlo nedbalé elegance. Interiéru dominují přírodní materiály s často s výraznou patinou.

Bazar-nabytek.com

Dřevo bývá natřené, obklady bílé, dlažba mozaiková nebo hrubá kamenná či kameninová. Barevnost se točí kolem světlých a pastelových tónů. Upřednostněte bílou nebo krémovou, pískovou či světle šedou. Oživit ji můžete kombinací s pastelovými odstíny levandulové, růžové, tyrkysové, blankytně modré nebo méně typické žluté.

Obvyklým prvkem jsou historizující kohoutky a samostatně stojící umyvadla.

Fler.cz
Ange-vilain.blogspot.cz
Barabasca-made.blogspot.cz

Typickým prvkem interiéru je oblá vana volně stojící na nožičkách a historické umyvadlo často také na vlastní noze nebo nožkách kovových. Zařizovací předměty jsou opatřeny historizujícími armaturami. U sprchového koutu zvolte namísto běžně prodávaného boxu zděnou a obloženou zástěnu.

Barevnými alternativami k bílé mohou být třeba zelená nebo modrá.

Ange-vilain.blogspot.cz
Decordeproven­ce.blogspot.cz
Pinterest.com

Nahradit ji můžete sprchovým závěsem vedeným po kovové trubce zavěšené u stropu. Zařízení doplňte dřevěnými skříňkami. Ty mohou být klidně z bazaru.

Southernlivin­g.com
Bucketsofburlap­.blogspot.ca

Při renovaci jim dodejte patinu nedbalým nátěrem a třeba i následným lehkým ošmirglováním. Zařízení doplňte odkládacími stolky, starými hodinami a dlouhými závěsy. Zrcadla osaďte do starých rámů a přidejte dekorace ze sušených květin.

Warmedbylove.com
Goedekers.com
Lucie Surá

Další podobné články

Přečtěte si také