Interiérová městečka

Město jako vizuální objekt přitahuje umělce všeho druhu. Městská architektura inspiruje fotografy, režiséry, malíře i designéry, kteří ji díky své fantazii přetváří do vlastní vysněné podoby. Výsledkem jsou mimo jiné interiérové objekty, které nadchnou svým pohádkovým vzhledem, a zároveň zaujmou možností variability.

Designboom.com

Příkladem je kolekce porcelánového města Metropolis, kterou v roce 2011 představila španělská značka Lladró. I když soubor může připomínat některé ze světových ikonických budov, nejde o jejich reálné ztvárnění. Skutečné je ale využití objektů, které slouží jako zrcadla, vázy, lampy a boxy. K dispozici jsou v několika barvách, jejichž vzájemnou kombinací fiktivní městečko nabývá různých podob.

Skleněné městečko od studia DECHEM

Dechemstudio.com

Podobně křehké a pohádkově krásné je Skleněné městečko od studia DECHEM, které ve formě minimalistického objektu představuje poetickou krajinu osázenou barevnými domky z křišťálu. Soubor obsahuje celkem 17 kousků, které lze libovolně stavět nebo schovávat za ručně broušený skleněný kopec, a vytvářet si tak v pohodlí domova každý den vlastní svět. Studio DECHEM tvoří designéři Michaela Tomišková a Jakub Janďourek.

Dekorativní porcelánový domeček z Nordic Day

Nordicday.cz

Akrylátový domek z kolekce Já chci domeček od Harddecore

Harddecore.cz

Domky jako samostatné objekty ve formě dekorace nebo drobných úložných prostor se v posledních sezónách staly hitem. V nabídce značek jsou domečky z porcelánu, mramoru i plastu, které slouží jako roztomilý doplněk, hezký květináč nebo třeba plní funkci úložného boxu. Domky díky svému jednoduchému geometrickému tvaru snadno harmonicky splynou s ostatními doplňky, kterým svou pravidelností dodají řád.

Papírové domky jsou k vytisknutí na webu Mr Printables

Mrprintables.com

Domeček z kartónu od značky Kidsonroof

Space4kids.cz

Motiv měst i samostatných domků se objevuje také na plakátech, tapetách či samolepkách na zeď. Někteří tvůrci se inspirují architekturou ikonických měst, jiní se nechávají unášet vlastní fantazií a tvoří stavby podle svých představ. Zajímavým nápadem je v téhle oblasti papírové město, které si můžete zadarmo vytisknout na webu Mr Printables. I když původně vznikly jako alternativa adventního kalendáře, využití určitě najdou po celý rok. Vybírat je možné z barevné i černobílé varianty, kterou lze dobarvit podle vlastního přání. Dotvořit se dají i dětské domečky z kartónu, se kterými děti při hraní stráví mnoho příjemných hodin.

Tabulová samolepka na zeď s prvky, které v noci svítí, od značky Kek Amsterdam

Vpokojicku.cz

Samolepka na zeď New York Chrysler od značky Chispum

Chispum.com
Irena Nováková

Další podobné články

Přečtěte si také