Gelové matrace

Výraz gelové matrace vzbuzuje možná trochu zvědavost, Zní to navíc docela chladivě – a pohled na takovou matraci s gelem to jen potvrzuje. Pružný chladivý materiál mívá v matraci barvu mořské vody – tak jak jsou do některých pasáží matrací vkládány gelové bloky.

Geltech.sk

Gelové matrace se vyrábějí z různých pěn: z HR (studené) pěny (matrace Klimagel) , z biopěny (matrace Freshgel), z flexifoam pěny (matrace Supragel) dále třeba z kombinace studené a biopěny (matrace Biogel). Tak například zónovaná matrace Technogel Royal Bio Greenfirst má ložné plochy vyrobeny z materiálu TECHNOGEL a nosnou část z bio pěny PUR-GREENFIRST.

Základem všeho je inovativní materiál Geltech, který má mnoho zajímavých vlastností. Podstata matrací spočívá v tom, že pěna je vždy obohacení o gelové výplně. Gel podporuje ortopedické vlastnosti použité pěny, takže gelové segmenty pomáhají k celkovému uvolnění, vyrovnávají tlaky při vyšší tělesné hmotnosti, tělo podporují a předcházejí jeho přeležení. Spánek na gelové pěně bývá tedy velmi klidný.

Také gel ve spojení s viskoelastickou pěnou je přínosný – výsledná gelová pěna totiž vykazuje lepší parametry v odvádění přebytečného tepla z nitra matrace, než to umí klasické viskoelastické pě­ny.

Matrace z Geltechu umí regulovat teplotu, jsou vůči tlaku i mechanickému poškození, a výborně podpírají i nadlehčují tělo při spánku. Gelové matrace stojí v základním rozměru 90×200 cm zhruba od 10 do 17 tisíc korun.

Gelová pěna se dobře doplňuje s větracím systémem AirForce, jehož průduchy v pěně matraci výborně provětrávají za využití systému pumpování (při tlaku se vzduch z matrace vytlačuje, při odlehčení nasává) zatímco gelové bloky tělo drží, aby se ve fázi vytlačování vzduchu z matrace nepropadalo.

Gel má vysokou výdrž

Zatímco některé méně nákladné matrace se běžně zkoušejí na 80000 tlakových odolnostních zkoušek, u gelových matrací je to až 300 000 zkoušek. Materiál GELTECH se vyznačuje tvarovou stálostí, o které výrobce říká, že je doživotní. A také se k matracím vystavuje garance na „doživotní neproložení gelu“.

Tím, jak se gel kombinuje s pokročilými paměťovými pěnami, vznikají stále nové materiály. Mezi ně třeba patří gelová líná pěna OptiCool, která se vyskytuje v takzvaných hybridních (pružinovo-pěnových) matracích Sealy.

Celkem 26 cm vysoká matrace Klimagel má dva druhy gelových segmentů – měkčí v oblasti ramen a tužší v oblasti beder. Větrání doplňuje 3D ventilační mřížka potahu

Geltech.sk

Matrace Geltech mají schopnost takzvané 3D deformace ve všech směrech – znamená to, že se zatěžuje velice rovnoměrně. Díky tomu umí gelové moduly těchto matrací velmi dobře rozkládat tlak. Při spaní se tedy nepřeležíme, tlak se rozkládá a , takže v průběhu spánku není narušen krevní oběh v jednotlivých částech těla. Nedochází k přeležení a spánek je na gelové matraci Geltech podstatně klidnější.

Matrace Geltech se hodí pro alergiky, astmatiky a děti – to pro svou vysokou hygieničnost, antialergické a antibakteriální působení.

Geltech má schopnost akumulace tepla a termoregulace. To je důležité pro klidný spánek. Pokud materiál, na kterém spíme, umí kumulovat teplo a když se ochladí, zase je odvádí ven, spí se nám velmi příjemně – bez střídavého přehřívání a ochlazování. Gelové plochy nejen podpírají, ale jsou to také akupresurní body, které pomáhají uvolnit svaly.

Vyzkoušet můžete pro začátek třeba jen gelový polštář

Centrumzdrave­hospanku.cz
Centrumzdrave­hospanku.cz
Alena Gembalová

Další podobné články

Přečtěte si také