Dětský podkrovní pokoj

Dětské pokoje v podkroví mohou být velmi nápadité a útulné, pokud se navíc nebudete bát barev a neotřelých řešení, vaše děti si je přímo zamilují.

Schrapnel.cz

Dostatek světla

Ještě než se pustíte do úvah o designu pokoje, myslete především na jeho světelné podmínky. Přestože střešní okna obecně propouští více světla než okna klasická, nemusí jich být v pokoji vždy dostatek. Dbejte tedy na to, aby pracovní místo bylo umístěno k oknu co nejblíže a jeho poloha by měla zohledňovat, zda je vaše dítě pravák či levák. Na druhé straně je také důležité myslet na kvalitní zastínění, pokud bude slunce svítit příliš.

Správná poloha pracovního stolu může pozitivně podporovat chuť do učení.

Velux.cz

Hra barev

V dětském pokoji můžete používat velmi širokou škálu barev od jemně pastelových až po hodně výrazné, fantazii se meze nekladou. Pokud je vaše dítě dost staré, aby dokázalo rozhodnout jaké barvy se mu líbí, určitě mu naslouchejte, pamatujte však, že výrazné barvy je vždy lepší používat jen částečně v kombinaci s bílou výmalbou či jemnějším odstínem dané barvy.

Tip:

Celý pokoj vymalovaný výraznými barvami by mohl působit příliš agresivně. Pomocí barev také můžete pokoj přirozeně rozdělit, pokud v něm bydlí více sourozenců.

Jestliže jsou v dětském pokoji umístěné viditelné prvky střešní konstrukce, můžete je nápaditě využít. Mohou sloužit jako police na hračky, dají se ně zavěsit houpací sítě či dnes tolik oblíbené houpací vaky, nebo je můžete nabarvit a poslouží jako hravý doplněk (více informací o využívání pohledových prvků střešní konstrukce se dočtete v článku Jak pracovat s přiznanými podkrovními trámy).

Úložné prostory

Pokud poskytnete vašemu dítěti dostatek úložných prostor na jeho hračky či školní potřeby, bude pro něj snazší v pokoji udržovat pořádek. V podkrovním bytě se ovšem téměř neobejdete bez nábytku zhotoveného na míru, a to nejen v dětském pokoji. Neměla by chybět kvalitní vestavěná skříň, která může posloužit pro ukládání oblečení, hraček či z části jako knihovna.

Výmalba v jemných tónech v kombinaci se světlou podlahou působí velmi elegantně. Díky použití dětské tapety pak působí pokoj více hravě.

Alnus.cz

Skříň od truhláře může být velmi hravá a nápaditá.

Hopla.cz

Pestrá okna

Přísun slunečního svitu je potřeba regulovat pomocí kvalitního zastínění, především v letním období je to potřebné z hlediska přehřívání interiéru. V dnešní době výrobci nabízejí širokou škálu materiálů, barev a vzorů a vaše dítě jistě ocení pokud se nebudete bát jeho pokoj vybavit nějakým opravdu pestrým kouskem.

Barevné okenní rolety budou třešničkou na dortu každého dětského pokoje.

Zaclona.cz
Tereza Fišerová

Další podobné články

Přečtěte si také