Anglický styl koupelny

Anglickému stylu vévodí textil a výrazný květinový dekor používaný převážně na tapetách a závěsech. V mnohém je podobný stylu provence.

Stylainterier.cz

Jestliže Francie je teplo světlo a slunce, pak Anglii charakterizuje zima, déšť, pošmourné počasí a s tím spojené teplo domácího krbu.

Decorpad.com
Cottage-shabby.tumblr.com

Jednoduchá koupelna v pánském stylu. Dřevěná podlaha, bílý obklad zhruba do výšky 1m a výrazná tapeta úplně stačí k vytvoření anglické atmosféry.

Theenchantedho­me.co

Přílišné kombinování všech možných prvků může ve výsledku působit až přeplácaným dojmem. Nic není třeba přehánět.

Lissyparker.wpen­gine.com

Podlahy i nábytek jsou tmavých barev se světlými doplňky. Na stěnách visí obrázky krajinomaleb, okna jsou chráněna těžkými závěsy a na zemi leží všelijaké koberečky a rohožky.

Nicety.livejou­rnal.com
Stylejuicer.com

Jedním z typických prvků anglických interiérů jsou všudypřítomné obrazy, které často pokrývají celé stěny.

Stylecourt.blog­spot.nl

Anglická koupelna nemusí být jen tmavá a těžká. I při kombinaci několika povrchů, materiálů a poměrně velkém množství dekorací můžete dosáhnout světlého a vzdušného dojmu.

Keyinteriorsbyshi­nay.blogspot.cz

Středem koupelny je opět velká samostatně stojící vana s historickými kohoutky. Obklad často tvoří keramika nebo dřevo. Zařízení koupelny můžete doplnit o pohodlné křesílko a odkládací stolek.

Stylainterier.cz
Stylainterier.cz
Stylainterier.cz

Útulnou atmosféru dodá svícen. Zajímavým prvkem anglických interiérů jsou také křišťálové lustry, tak proč jeden menší nepoužít i do koupelny. Typické pro Anglii jsou taky ukončovací římsy v oblasti stropu.

Lucie Surá

Další podobné články

Přečtěte si také