Interiéry do puntíkuInteriéry do puntíku http://www.interierydopuntiku.cz

Portfolio O nás

Sváteční byt

zadání a potřeby

  1. Mým úkolem bylo zútulnit zdařile zrekonstruovaný byt ve starém činžovním domě na Starém městě, který majitelé používají při výjimečných příležitostech alternativně k rodinnému domu na okraji Prahy.
  2. Podmínkou bylo zachovat jeho historický ráz a dodat mu osobitost. Výchozí stav zakázky byl víc než příznivý: Vysoké stropy, dřevěné podlahy, špaletová, bíle natřená okna, krásné dveře, na zakázku vyrobené bílé vestavěné skříně v ložnici, minimalistická bílá kuchyňská linka.

problémy a překážky

Při výběru barev jsem se striktně držela tlumených přírodních tónů sahajících od různých odstínů bílé přes světle šedou až po grafitovou. Výchozí paleta je doplněná o teplé tóny přírodního dřeva, homeopaticky se tu objevuje růžová. Ve střídmé, tlumené barevnosti výrazně zaznívá i každý drobný akcent, například červený proužek na porcelánu. Starosvětskou atmosféru bytu jsem podtrhla výběrem historizujících židlí, křesel, pohovky a postele s nebesy na míru. Své místo tu má i klasická papírová tapeta.

resumé

Práce na tomto bytě pro mě byla výjimečná. Obvykle se totiž potýkám s různými omezeními. Tady jsem nemusela přemýšlet, jak co nejúsporněji uspořádat nábytek, kam uskladnit věci, ani jak to udělat, aby děti nebo zvířata neničily zařízení. Účelné fungování prostoru stálo tentokrát v pozadí. Nejdůležitější bylo pohodlí a výsledný estetický dojem.